ما در این مقاله سعی داریم شما را با دکتر خوب برای کوچک کردن شکم آشنا کنیم. یکی از شایع ترین شکایات مراجعه کنندگان به جراحی زیبایی، مشکلات شکم و پهلو است و این افراد از برجستگی بیش از حد و چاقی در این ناحیه، افتادگی پوست شکم و یا وجود ترک های زیاد در پوست شکم رنج می برند. برای این افراد یافتن لباس مناسب دشوار است و پوشیدن لباس های زیاد غیرممکن است. در بسیاری از موارد ورزش سخت می شود و گاهی اوقات فرد دچار کمردرد و عفونت های پوستی زیر چین های شکم می شود. در ادامه برای آشنا شدن با دکتر خوب برای کوچک کردن شکم با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی شکم چیست ؟

طی دو دهه گذشته، جراحی زیبایی شکم به یکی از انواع جراحی های زیبایی تبدیل شده است که مورد علاقه بسیاری از زنان و مردان چاق و دارای اضافه وزن است. روش های جراحی زیبایی شکم متنوع است و پزشکان با توجه به شرایط بالینی افراد یکی از روش های زیبایی شکم را پیشنهاد می کنند. قطعا برای هر فردی بسته به میزان چربی بدن و ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شود بهترین روش زیبایی شکم می باشد.

طی دو دهه گذشته، جراحی زیبایی شکم به یکی از انواع جراحی های زیبایی تبدیل شده است که مورد علاقه بسیاری از زنان و مردان چاق و دارای اضافه وزن است. روش های جراحی زیبایی شکم متنوع است و پزشکان با توجه به شرایط بالینی افراد یکی از روش های زیبایی شکم را پیشنهاد می کنند. قطعا برای هر فردی بسته به میزان چربی بدن و ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شود بهترین روش زیبایی شکم می باشد.

جراحی زیبایی شکم چیست ؟

روش های جراحی شکم

در جراحی شکم، برشی در قسمت پایین شکم روی پوست شکم ایجاد می شود و تمام پوست و چربی دیواره شکم زیر ناف برداشته می شود و پوست طبیعی بیمار برداشته می شود. ناف تا زمانی که سوراخ جدیدی در پوست ایجاد شود حفظ می شود. در حین این عمل، اگر عضلات دیواره شکم به خصوص در خط وسط، بالا و پایین ناف شل شوند تا برآمدگی شکم ترمیم می شود. دیواره شکم کم می شود و شکم صاف تر و خط کمر باریک تر می شود. بزرگی و بیرون زدگی شکم تنها به دلیل افتادگی دیواره شکم و تجمع زیاد چربی در داخل شکم اطراف احشاء شکم در افراد چاق نیست و تجمع چربی زیر پوست شکم در این افراد دلایل دیگر هستند.

بنابراین اگر افراد انتظار زیادی از نتیجه این عمل دارند و می‌خواهند شکمشان صاف و توخالی باشد، باید وزن خود را کم کنند و به وزن طبیعی خود نزدیک‌تر شوند و چربی‌های داخل شکم و زیر پوست را به حداقل برسانند. در این روش از کلیه بخیه های قابل جذب استفاده شده و از طریق پلاستیک دوخته می شود. ناف با روش های خاصی در محل جدید خود دوخته می شود به طوری که بعد از عمل سایز آن نرمال می شود، کمی فرو رفته و جای بخیه ها مشخص نمی شود و بسیار جذاب می شود. طول برش برای جراحی زیبایی شکم برای هر فرد بسته به شکل افتادگی و میزان پوست اضافی در شکم و پهلوها متفاوت است.

برای تعیین طول تقریبی برش می توانید در حالت نشسته کمی به جلو خم شوید. خط ایجاد شده در چین زیر شکم برابر با طول برش خواهد بود. خط برش جراحی به طور کامل توسط لباس زیر پوشیده و پنهان خواهد شد. بیمارانی که شکم بسیار برجسته ای دارند امکان دارد نیاز به جراحی بیشتری داشته باشند که شامل آسپیراسیون شکمی است. اندازه های چربی نیاز به مکش بیشتری دارند.

قبل از جراحی شکم چه نکاتی باید رعایت شود ؟

بعد از عمل محل مناسبی را برای استراحت آماده کنید. دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. رقیق کننده های خون مانند آسپرین را یک هفته قبل از عمل قطع کنید. روز قبل از عمل حمام کنید. صبح روز جراحی ناشتا باشید. در روز عمل لباس های گشاد و راحت بپوشید. بعد از عمل گن مخصوص بپوشید.

روش های جراحی شکم 

انواع جراحی کوچک کردن شکم

جراحی کوچک کردن شکم انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

جراحی لاغری شکم با لیپوماتیک :

لیپوماتیک یک نسل پیشرفته و اصلاح شده از لیپوساکشن است که عوارض خود را ندارد. در لیپوماتیک، شکم از دستگاه های پیشرفته و تخصصی استفاده می کند تا بافت چربی زیر پوست را بشکند و به بهترین شکل ممکن چربی را از بدن خارج کند. نام دیگر لیپوماتیک، کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی است. جراحی لیپوماتیک یکی دیگر از روش های محبوب در بین کاندیدهای جراحی لاغری شکم و پهلو است. حذف چربی با این روش کم خطر بوده و عوارض کمتری را برای بیمار به همراه دارد.

در این روش چربی های شکم به صورت تکه تکه شده و از طریق لوله ای به نام کالونا از بدن خارج می شود. از بین بردن چربی با لیپوماتیک باعث از بین رفتن سلولیت می شود. دقت در انتخاب محل شکاف و نحوه استفاده از دستگاه یکی از موارد مهم در انجام جراحی می باشد، بنابراین در انتخاب جراح برای لیپوماتیک باید دقت زیادی کرد. در جراحی لیپوماتیک خبری از بی نظمی فاحش در چربی، آسیب شدید بافتی و مشکلاتی مانند خطر بالای آمبولی نیست. نتایج جراحی لیپوساکشن در هر ناحیه ای بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا به طور کامل ایجاد شود.

جراحی لاغری شکم ترکیبی :

یکی از مزایای روش های جراحی لاغری شکم امکان استفاده همزمان به صورت ترکیبی در صورت صلاحدید پزشک متخصص می باشد. در نتیجه بیمار می تواند خیلی سریع تر از شر چربی های ناخواسته زیادی از بدن خود خلاص شود و به ظاهر دلخواه خود دست یابد.

جراحی لاغری با ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی یکی از رایج ترین روش های جراحی برای لاغری شکم است. این روش برای افرادی توصیه می شود که علاوه بر چربی و چاقی در ناحیه شکم و پهلو، دچار افتادگی پوست در این ناحیه می شوند. در این روش پوست فرد بریده شده و از قسمت تحتانی شکم خارج می شود. ابدومینوپلاستی همانطور که از نامش پیداست با هدف بهبود ظاهر شکم انجام می شود. این جراحی برای افرادی که دارای افتادگی پوست در ناحیه شکم هستند استفاده می شود زیرا این دسته از افراد نمی توانند به تنهایی با روش های لیپوماتیک یا غیر جراحی وزن خود را کاهش دهند و حتی پس از کم شدن وزن به دلیل افتادگی پوست اضافی ایجاد می شود.

ظاهر ناحیه شکم به هم ریخته است. با کمک ابدومینوپلاستی، پوست اضافی این ناحیه برداشته می شود. میزان برش در این جراحی به میزان پوست اضافی و شلی پوست بستگی دارد. برای این روش بیهوشی عمومی لازم است. امروزه روش ابدومینوپلاستی به تنهایی انجام نمی شود و بهترین روش برای لاغری شکم نیست. ابتدا چربی با لیپوساکشن برداشته می شود سپس ابدومینوپلاستی انجام می شود که به لیپوابدومینوپلاستی تغییر یافته است.

جراحی لاغری با لیپوساکشن :

در طی این روش، متخصص زیبایی با دقت و با احتیاط چربی اضافی را از طریق یک لوله توخالی کوچک به نام کانولا از بدن خارج می کند. انتهای کانولا به یک دستگاه مکنده بسیار قوی متصل است که ذرات چربی را می مکد. در این روش فقط یک برش کوچک روی پوست ایجاد می شود تا کانولا وارد بدن شود و برای حل شدن چربی، محلولی به نواحی تجمع چربی تزریق می شود. امروزه لیپوساکشن چربی به روش های مختلفی انجام می شود.

عمل لیپوساکشن سنتی به لیپوساکشن تامسنت معروف است. لیپوساکشن یک نوع جراحی چاقی یا جایگزینی برای آن محسوب نمی شود. اگر اضافه وزن دارید، ممکن است بتوانید با جراحی کاهش وزن، مانند جراحی اسلیو معده و بای پس، وزن بیشتری نسبت به لیپوساکشن کاهش دهید. اگر در قسمت های خاصی از بدنتان چربی اضافی زیادی دارید و در قسمت های دیگر بدنتان خوش فرم هستید، می توانید از لیپوساکشن استفاده کنید.

انواع جراحی کوچک کردن شکم 

جراحی لاغری با لیپولیز :

این روش یکی از جدیدترین روش های جراحی لاغری محسوب می شود و طرفداران زیادی در بین بیماران و پزشکان دارد. به این ترتیب پزشک در نواحی خاصی از شکم و پهلوها سوراخ هایی ایجاد می کند. سپس از طریق این سوراخ ها، میکروکانولا که ابزار سوزنی مانندی است که قادر به انتشار امواج لیزری است به داخل شکم و نواحی چرب فرستاده می شود. در نتیجه این کار، چربی انباشته شده در این ناحیه شکسته و سپس تخلیه می شود.

در روش لیزر لیپولیز پوست نه تنها شل نمی شود، بلکه سفت می شود. در مناطقی که چربی انباشته شده حجم زیادی دارد، از دستگاه مکنده برای حذف چربی استفاده می شود. روش لیزر لیپولیز عوارض کمی دارد که به دو گروه عوارض عمومی و موضعی تقسیم می شود. از معایب آن می توان به تورم، کبودی و حساسیت به داروهای بیهوشی اشاره کرد و در صورت عدم رعایت احتیاطات بعد از لیزر لیپولیز، عوارض موضعی ایجاد می شود، ایجاد زخم و عفونت از عوارض موضعی این روش است.

بعد از جراحی شکم چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

بهتر است بعد از جراحی با نظر پزشک به آرامی راه رفتن را شروع کنید زیرا احتمال تورم و لخته شدن خون در پاهای شما کاهش می یابد. تا زمانی که بتوانید بدن خود را به راحتی حرکت دهید، بهتر است از رانندگی خودداری کنید. شما هنوز هم می توانید به مدت دو هفته خونریزی کنید، بنابراین باید از فعالیت هایی که باعث بیشتر شدن فشار خون می شود خودداری کنید. به مدت دو هفته از مصرف داروهای لخته کننده خون خودداری کنید.

سر خود را با یک بالش زیر زانوها بالا بیاورید تا به زخم های شکمی خود فشار نیاورید. بعد از دو روز که زخم ها بسته شدند می توانید به توالت بروید. هنگام استحمام، فشار آب نباید روی زخم شما باشد. به مدت یک ماه شنا نروید و در وان ننشینید. بهتر است هر روز زخم های خود را چک کنید و مراقب علائم عفونت باشید. سعی کنید خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

دکتر خوب برای کوچک کردن شکم

برای انتخاب دکتر خوب برای کوچک کردن شکم باید به موارد زیادی توجه کرد. در ادامه با ویژگی های دکتر خوب برای کوچک کردن شکم آشنا می شوید :

رضایت افراد :

با مراجعه به کلینیک یا مطب جراح می توانید از مشتریان خود بپرسید که آیا از جراحی راضی هستند یا خیر. از آن ها بپرسید که چه انتظاراتی داشتند و چقدر از نتیجه عمل راضی هستند. همچنین، هنگام صحبت با مشتریان، ممکن است چالش ها و اطلاعات دیگری در زمینه جراحی زیبایی شکم دریافت کنید.

نمونه کار :

نمونه کار جراح به شما کمک می کند تا درک بهتری از جراحی و نتیجه بعد از آن داشته باشید. با مشاهده دقیق نمونه های عمل شده، می توانید نتیجه تقریبی بعد از عمل را بر اساس شرایط خود حدس بزنید. مطمئن شوید که نمونه کارها متعلق به جراح منتخب شما است و بدون استفاده از نرم افزار ویرایش منتشر شده است. بسیاری از افرادی که با ایجاد تغییراتی در ساختار بدن برای جذب بیماران به دنبال سود بردن از کار دیگران هستند، باید از این مشکل آگاهی کامل داشته باشند

تحقیق :

حضور در فضای مجازی این روزها یکی از سرگرمی های محبوب مردم است و همه افراد در شبکه های اجتماعی فعال هستند و تحقیق و خرید خود را از این طریق انجام می دهند. بسیاری از پزشکان جراحی ها و نمونه کارهای خود را در صفحات شخصی خود قرار می دهند. این امکان به شما کمک می کند تا بهتر و دقیقتر نمونه کار جراح مورد نظر خود را بررسی کنید. با تماشای فیلم ها و عکس های ارائه شده توسط جراح، می توانید بسیاری از مراحل انتخاب جراح را پیش ببرید.

مشاوره :

اگر جراحی زیبایی شکم را انتخاب کرده اید، با آن ها مشاوره حضوری داشته باشید تا بتوانید قبل از جراحی نیازها، انتظارات و نگرانی های خود را با آن ها در میان بگذارید. امکان دارد لازم باشد یک یا دو جلسه مشاوره را پشت سر بگذارید تا اعتماد به نفس و دانش در این زمینه به دست آورید. در طول مشاوره با جراح بیشتر آشنا می شوید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های قبل از جراحی، احساس امنیت و اعتماد به نفس با جراح است که شما را برای انجام عمل تشویق می‌کند.

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو چیست ؟

بسیاری از افراد به دنبال کاهش وزن سریع در کوتاه مدت هستند. البته که در حال حاضر راه هایی مانند انواع رژیم لاغری سریع برای دست یابی به این هدف وجود دارد، اما این روش ها توسط متخصصان توصیه نمی شود. تعدادی متد پزشکی نیز وجود دارند که می توان به آن ها به چشم سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو نگاه کرد که برخی توصیه شده و برخی دیگر منع شدند. به عنوان مثال روش های پزشکی مانند کرایولیپولیز، لیپولیز تزریقی، لیزر لیپولیز و … می توانند طی چند جلسه کوتاه چربی های شکم و پهلو را آب کرده و پوست آن نواحی را سفت کنند و این ها سریع ترین روش های ممکن هستند.

در واقع هر متدی که تاکنون به عنوان سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو دیدید یا شنیدید، در مقابل این روش ها هیچ هستند. همچنین روش های جراحی مانند لیپوساکشن، لیفتینگ، ابدومینوپلاستی و … روش هایی هستند که سریع قلمداد می شوند اما بسیار تهاجمی هستند و چندان توصیه نمی شوند. در نهایت افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند و به صورت یکنواخت چاق هستند، می توانند عمل لاغری مانند اسلیو معده انجام دهند. با این عمل نه تنها چاقی درمان می شود بلکه بیماری های مرتبط با چاقی نیز بهبود پیدا می کنند.

دکتر خوب برای کوچک کردن شکم

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین برای آشنا شدن با بهترین دکتر افتادگی شکم در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *