روش های جدید عمل لیفت صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش های جدید عمل لیفت صورت آشنا کنیم. یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی که روی صورت انجام می شود لیفت صورت است. این جراحی با هدف زیباسازی و جوان سازی پوست صورت انجام می شود و به کم شدن میزان چین و چروک پوست کمک می کند. این جراحی باعث سفت شدن پوست صورت و گردن می شود و بین ده تا ۱۵ سال صورت را جوان می کند. اثرات ماندگار خود را برای مدت طولانی حفظ می کند. پوست صورت پس از جراحی به مرور زمان پیر می شود، بنابراین نتایج دائمی نیستند. یک جراحی لیفت صورت استاندارد بسته به نوع جراحی که جراح انتخاب می کند، می تواند بین دو تا شش ساعت طول بکشد. در ادامه برای آشنا شدن با روش های جدید عمل لیفت صورت با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست ؟

عوامل زیادی در ایجاد چین و چروک و پیر نشان دادن صورت دخیل هستند که از جمله آن ها می توان به بیشتر شدن سن، مشکلات مادرزادی و سبک زندگی نامناسب اشاره کرد. لیفت صورت روشی است که با توجه به انواع آن می تواند چهره فرد را به سمت جوانی و شادابی به میزان قابل توجهی تغییر دهد. این جراحی برای از بین رفتن چین و چروک صورت و افتادگی پوست انجام می شود. این تغییرات به طور کلی چهره فرد را 5 تا 10 سال جوانتر می کند.

لیفت صورت چیست

چگونگی انجام جراحی لیفت صورت

جراح ابتدا با معاینه و بررسی میزان افتادگی پوست صورت، بیمار را از نتیجه احتمالی جراحی مطلع می کند. اگر بیمار به دلیل کهولت سن دچار افتادگی پوست باشد جراح لیفت کامل صورت را پیشنهاد می کند اما در صورتی که بیمار دچار افتادگی پوست کوتاهی باشد مینی لیفت صورت را به عنوان یک روش موثر توصیه می کند. پس از مشاوره و معاینه، قبل از شروع جراحی لیفت صورت، جراح با تعیین نواحی برش، بیمار را برای بیهوشی آماده می کند.

نوع و میزان برش در هر دو روش مینی لیفت و لیفت کامل به میزان افتادگی پوست بستگی دارد. در مرحله بعد جراح برش هایی روی صورت ایجاد می کند. این برش ها با توجه به نوع جراحی متفاوت است، بنابراین در صورت انجام جراحی لیفت کامل، میزان برش بیشتر می شود. برش ایجاد شده در این جراحی از رویش مو و قسمتی از ناحیه کناری گوش است. جراح با لیفت کردن پوست، چربی و قسمت هایی از پوست اضافی را از بین می برد و در نهایت نواحی بریده شده را بخیه می زند.

اما اگر جراحی مینی لیفت صورت انجام شود این برش ها به میزان قابل توجهی کمتر می شود. جراحی مینی لیفت صورت نسبت به جراحی لیفت کامل صورت، جراحی کم تهاجمی است و برای افرادی مناسب است که افتادگی قابل توجهی ندارند و در سنین پایین این جراحی را انجام می دهند. افرادی که برای جراحی مینی لیفت اقدام می کنند باید بدانند که در صورت افتادگی شدید در ناحیه گردن این جراحی برای آن ها توصیه نمی شود.

بعد از جراحی لیفت صورت چه کاری باید انجام داد؟

پس از اتمام جراحی لیفت صورت، می توانید از آنتی بیوتیک برای تمیز نگه داشتن زخم استفاده کنید. امکان دارد بعد از عمل با لوله های خارجی که به بدن شما متصل هستند، مواجه شوید که برای تخلیه مایعات، چربی ها و خون اضافی که پس از مدتی نباید باقی بماند، نصب شدند. بعد از چند روز در همان بیمارستان برداشته می شود.

برای کم شدن درد یا التهاب ناشی از جراحی می توانید با تجویز یا مشورت پزشک از داروهای ضد التهاب یا مسکن استفاده کنید. برای بهترین و سریع ترین بهبودی باید به مدت 6 هفته از هرگونه فعالیت سنگین یا نیمه سنگین خودداری کنید، حتی حداقل تا دو هفته رابطه جنسی نداشته باشید. هنگام انجام فعالیت های سبک تر مانند پیاده روی یا پیاده روی های کوتاه، حتما به آرامی راه بروید. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرماید.

روش های جدید عمل لیفت صورت

لیفت صورت روش هایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

لیفت صورت با تزریق چربی

یکی دیگر از روش های معروف لیفت صورت، تزریق چربی است. در این روش برای از بین رفتن افتادگی و سفتی و برجسته شدن نواحی مختلف، چربی ها از بدن خود فرد استخراج شده و به پوست صورت تزریق می شود. در این روش ابتدا ناخالصی چربی حذف و سپس تزریق انجام می شود. به دلیل استفاده از چربی خود بدن برای پر کردن چین و چروک های صورت، این روش ماندگاری بسیار بالایی دارد و می توان گفت دائمی است. این روش به ویژه برای افراد مسن توصیه می شود.

لیفت صورت به روش هایفوتراپی 

در روش هایفوتراپی از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا برای تحریک سلول های پوست برای تولید کلاژن بیشتر و جوان سازی پوست استفاده می شود. اساس آن اعمال گرمای بیش از حد به ناحیه مورد نظر و آسیب رساندن به سلول های آن ناحیه است. از آنجایی که این روش لایه های زیرین پوست را به صورت عمیق هدف قرار می دهد، روشی ایمن و بسیار کارآمد است و ظاهر پوست را به طور موثر جوان می کند. در این روش همه اتفاقات در لایه های زیرین پوست رخ می دهد و مدت زمان شلیک امواج اولتراسوند به ناحیه مورد نظر در هایفوتراپی کمتر از 1 ثانیه است به همین دلیل سطح خارجی پوست کاملا سالم می ماند.

لیفت صورت به روش آر اف فرکشنال

روش آر اف فرکشنال همانطور که از نامش پیدا است ترکیبی از دو روش مجزا است و برای ایجاد حالت ارتجاعی و بازگرداندن شادابی و شادابی پوست استفاده می شود. در این روش امواج رادیوفرکانسی و میکرونیدلینگ با هم ترکیب شده و باعث جوان سازی پوست می شود. اساس کار این است که ابتدا امواج فرکانس سلول های پوست را تحریک کرده و آن ها را مجبور به سنتز کلاژن بیشتر می کند و افتادگی صورت را از بین می برد و پوست را سفت تر می کند.

سپس امواج میکرونیدلینگ وارد عمل شده و با پاک کردن جای جوش و آکنه پوستی شفاف و جوان‌تر به فرد می‌دهد. در این روش هیچ گونه تهاجمی روی پوست وجود ندارد و برای کسانی که از تیغه های جراحی و تزریق می ترسند بسیار مناسب است. این روش محدودیت سنی ندارد و در صورت رعایت شرایط ذکر شده توسط متخصص بیماری های پوستی تا 5 سال نیازی به ترمیم نخواهد داشت.

لیفت صورت به روش آر اف فرکشنال

لیفت صورت به روش اندولیفت

در روش اندولیفت از لیزری با طول موج 1470 نانومتر برای هدف قرار دادن کلاژن ها و تجزیه چربی های انباشته شده زیر پوست استفاده می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و نتایج آن با روش های جراحی صورت قابل مقایسه است. این روش برای افرادی که از تیغ جراحی یا بیهوشی می ترسند بسیار مناسب است زیرا در این روش نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار تنها پس از ۲ روز استراحت در منزل به زندگی عادی خود باز می گردد. تاثیر این روش در صورت رعایت دستورات متخصص پوست در مورد لیفت صورت تا 3 سال باقی می ماند و بعد از 3 سال نیاز به ترمیم دارد.

لیفت صورت به روش میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژن با کمک دستگاه های خاص و مکانیکی، براده های سطحی و کنترل شده روی پوست ایجاد می شود و سپس دستگاه شروع به مکیدن و لایه برداری سلول های مرده می کند. در نتیجه این مکش، هم لایه های سطحی بریده شده برداشته می شود و هم با بیشتر شدن گردش خون در ناحیه مورد نظر، سطح کلاژن سازی افزایش می یابد. در این روش پزشک حدود 30 دقیقه روی صورت فرد کار می کند.

لیفت صورت به روش آتیوا

لیفت صورت با آتیوا یکی از روش های جدید عمل لیفت صورت است. آتیوا روشی غیر جراحی، غیر تهاجمی و کم تهاجمی برای از بین بردن ناهمواری های ناشی از جوش و آکنه، پیری چین و چروک و محو شدن جای زخم و جراحی است. این روش زیرمجموعه ای از روش آر اف فرکشنال است و با اعمال حرارت کنترل شده به لایه های زیرین پوست باعث تحریک فیبروبلاست ها و بیشتر شدن سنتز کلاژن در ناحیه مورد نظر می شود. این روش ماندگاری بالایی دارد و در یک جلسه قابل انجام است.

لیفت صورت به روش تزریق بوتاکس

این روش معروف ترین روش لیفت صورت است که اساس آن تزریق بوتولینوم زیر پوست برای رفع چین و چروک ناحیه بینی، افتادگی کنار لب، فرم دادن به ابروها و برجسته سازی گونه ها می باشد. برخی از افراد به تزریق بوتولینوم حساسیت دارند و هر 6 ماه یکبار نیاز به ترمیم دارد.

لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ از میکرونیدل های استریل برای تحریک سلول های پوست و تولید کلاژن بیشتر در آن ها استفاده می شود. این روش توانایی بهبود افتادگی شدید پوست را ندارد و برای درمان مشکلات و چین و چروک های سطحی پوست استفاده می شود. اما به دلیل تاثیر زیاد و تهاجمی کم طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ

لیفت صورت به روش تزریق ژل

از این ژل برای پرکردن چین و چروک چشم و لب، از بین بردن خطوط لبخند، خطوط پیشانی، خمیدگی ابروها و حجم دادن به برخی از نواحی صورت استفاده می شود. ژل ها انواع مختلفی دارند که به پوست تزریق می شوند و بر اساس سن، نوع پوست، میزان آسیب و ناحیه آسیب دیده تعیین می شوند. انواع ژل ها از 6 ماه تا 5 سال دوام دارند.

لیفت صورت با اکسنت

روش اکسنت بسیار شبیه به روش آر اف است و از امواج RF برای لیفت صورت و گردن استفاده می شود. تنها تفاوت در استفاده از گرما است، با اعمال حرارت کنترل شده به نواحی پوست، علاوه بر آب شدن چربی های انباشته شده، بافت پوست تحریک شده و سنتز کلاژن در ناحیه مورد نظر بیشتر می شود.

لیفت صورت با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی بسیار کارآمد برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست، بازگرداندن شفافیت و شادابی جوانی، پرکردن چین و چروک، رفع سیاهی دور چشم، رفع ترک های پوستی و درمان اسکار، جوش و آکنه است.اساس کار کربوکسی تراپی بر اساس ارسال مقدار مشخص و کنترل شده گاز دی اکسید کربن به ناحیه مورد نظر است.

تجمع گاز دی اکسید کربن این پیام را به مغز می فرستد که ناحیه مورد نظر کمبود اکسیژن دارد و نیاز به بیشتر شدن جریان خون و تامین اکسیژن دارد. با افزایش جریان خون، متابولیسم بدن و سنتز کلاژن در ناحیه مورد نظر بیشتر می شود و پوست ترمیم می شود. این روش از محبوبیت کمتری برخوردار است زیرا به ۴ تا ۸ جلسه برای درمان و ۲ تا ۴ هفته بین هر جلسه تا جلسه بعدی نیاز دارد. همچنین هر 4 تا 6 ماه یکبار نیاز به تمدید دارد.

لیفت صورت با تزریق پی آر پی

لیفت صورت به روش پی آر پی یکی از روش های جدید عمل لیفت صورت است. در روش لیفت صورت با تزریق پی آر پی، پلاکت های خون از بدن خود فرد خارج شده و برای جوان سازی پوست به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. از این روش برای جوان سازی پوست، از بین رفتن چین و چروک، محو کردن خط خنده و خط دور چشم و گردن استفاده می شود. این روش به دلیل استفاده از مواد طبیعی بدن خود فرد کاملا بی خطر بوده و ماندگاری بالایی دارد.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ روشی برای جوان سازی پوست بدون نیاز به تیغ جراحی و لیفت صورت با لیزر و دستگاه می باشد. در این روش از الیاف و نخ های مخصوص برای کشیدن و بالا بردن صورت استفاده می شود. اساس کار هدایت سوزن های بسیار ظریف و نازک به زیر پوست و کشیدن پوست نواحی مورد نظر با استفاده از نخ هایی است که به انتهای سوزن ها بسته شده است. از مزایای لیفت صورت با نخ عبارت است از گذشت زمان تاثیر زیادی در نتیجه عمل ندارد.

بعد از عمل نیازی به استفاده از دارو، ژل و پمادهای مختلف نخواهد بود. این روش ایمنی بسیار بالا دارد. عدم وجود شرایط آماده سازی قبل از عمل یکی از مزایای این روش است. نتیجه کار در جلسه اول و در مطب به جای سوزن دیده می شود و نخ های روی صورت به هیچ وجه قابل تشخیص نیست. برای افراد بالای 20 سال توصیه می شود. در صورت نیاز به تکرار بعد از سال ها می توان این کار را انجام داد. در هر مکان و توسط هر پزشکی انجام شود.

لیفت صورت با نخ PDO

در این روش به جای استفاده از نخ بخیه قابل جذب، از نخ PDO استفاده می شود که در تحریک سلول های پوست و بیشتر شدن سنتز کلاژن در ناحیه مورد نظر بسیار موثرتر است. از این نخ ها برای افزایش خاصیت ارتجاعی و سفت شدن پوست در نواحی ابرو، فک و پیشانی استفاده می شود.

نحوه عمل لیفتینگ صورت 

لیفت صورت یا همان کشیدن پوست صورت و بافت زیر آن می باشد که باعث کاهش میزان چین و چروک صورت می شود. طی این روش یک برش کوچک و نا آشکار زیر چانه ایجاد می شود تا شلی پوست، چربی های اضافه، چین ها و ستون های عمودی گردن مرتفع شود. معمولا برش اصلی داخل خط مو قرار می گیرد مانند برشی که از کنار خط مو در پشت گوش تا دورتادور لاله و جلوی گوش داده می شود. قسمت های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش آن ها سست می شود. سپس از عقب گوش کشیده می شود تا صاف شود. عضله پلک پایینی را کمی بالاتر می کشند تا چروک های اطراف آن ناپدید شود.

گاهی اوقات از چربی شکم خود فرد استفاده می شود تا شلی پوست روی برجستگی گونه را پر کند. همچنین چین های عمیق کناره بینی تا کنار دهان با همان چربی پر می شود. با یک برش در عضلات اطراف لب برای بالا بردن آن کمک گرفته می شود و یک برش در خط رویش مو در پیشانی ایجاد می شود تا عضلات بین دو ابرو کشیده کشیده و صاف شود. برش بعدی زیر بینی ایجاد می شود که افتادگی فاصله بین لب و بینی را رفع می کند. همزمان با این عمل می توان عمل جراحی پلک ها را هم انجام داد و در آخر با لیزر پوست صورت جلا بخشیده می شود. این عمل صورت را ۵ تا ۲۰ سال جوانتر نشان می دهد.

روش های جدید عمل لیفت صورت

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت صورت در زعفرانیه را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *