بهترین دکتر بزرگ کردن سینه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر بزرگ کردن سینه آشنا کنیم. پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در بین خانم ها می باشد به طوری که مشاهده می شود سالانه ده ها هزار خانم درخواست پروتز سینه وجود دارد. بسیاری از زنان فکر می کنند که سینه های بسیار کوچکی دارند و اندازه یا شکل آن ها نامتناسب است. برخی از خانم ها سینه هایی دارند که به طور کامل رشد نکرده و یا بعد از بارداری، افزایش سن یا به دلیل تغییر وزن، اندازه و شکل آن ها به طور قابل توجهی تغییر کرده و از فرم خارج شدند. اما امروزه با وجود جراحی پروتز سینه می توان این مشکلات را برطرف کرد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر بزرگ کردن سینه با ما همراه باشید.

جراحی پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه یک شکل مصنوعی از سینه است که امکان تعویض تمام یا قسمتی از سینه و تحریک شکل و حجم سینه ها را فراهم می کند و در یک سینه بند با یا بدون جیب سوتین قرار می گیرد. پروتز کلمه بیش از یک پروتز است. اکثر پروتزهای سینه از ژل سیلیکونی نرم ساخته شدند که در یک لایه نازک قرار گرفته است. آن ها به شکل طبیعی سینه زنانه یا بخشی از سینه ساخته شدند. سطح بیرونی صاف به نظر می رسد و ممکن است شامل طرح کلی یک نوک پستان باشد.

بسیاری از زنانی که به دلیل سرطان سینه تحت عمل جراحی قرار گرفتند و تحت بازسازی قرار نگرفتند از پروتز سینه استفاده می کنند. با این حال، امکان دارد برای زنانی که سینه‌هایشان به طور طبیعی از نظر اندازه یا شکل متفاوت است، یا بازسازی ناهموار سینه‌شان مفید باشد. عواملی مانند سن، کاهش وزن، بارداری و شیردهی، ژنتیک و بیماری هایی مانند سرطان سینه بر اندازه سینه تاثیر می گذارد. اگر سینه ها کوچک هستند و تناسبی بین اندازه سینه ها و بدن وجود ندارد و یا اگر سینه ها متقارن نیستند، جراحی پروتز سینه توصیه می شود.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

انواع پروتز سینه

پروتز سینه از انواع مختلفی ایجاد شده است که در ادامه با انواع پروتز سینه آشنا می شوید :

پروتز های سیلیکونی :

یکی از انواع پروتزهای سینه پروتزهای سیلیکونی هستند که مانند ژل چسبنده هستند. این پروتزها طبیعی تر از سایر پروتزها هستند و شباهت زیادی به بافت سینه دارند. به همین دلیل است که می توانند اولین انتخاب هر شخصی باشند. اگر این نوع پروتزها آسیب ببینند از بین نمی روند و آسیب به محیط و سایر لایه های پروتز سرایت می کند.

پروتز های نمکی یا سالین :

پروتزهای نمکی که پروتزهای سالین نامیده می شوند به شکل کروی یا گرد هستند که با آب نمک استریل پر می شوند. دیواره این پروتزها از سیلیکون ساخته شده که غیر قابل نفوذ است. در مقایسه با پروتزهای سیلیکونی، سفت‌تر هستند و به همین دلیل در صورت شکستن، صاف می‌شوند و مایع آن‌ها جذب بدن می‌شود. این نوع مایع به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به همین دلیل آسیبی به بدن وارد نمی کند.

پروتز های ترکیبی :

ترکیبی از پروتزهای نمکی و سیلیکونی پروتزهای ترکیبی هستند. به طوری که برخی از این پروتزها از پروتزهای نمکی و سیلیکونی ساخته شدند. این پروتزها برای افرادی در نظر گرفته شده است که می خواهند سینه های بزرگ داشته باشند و حجم و اندازه زیادی را تحمل کنند.

چه افرادی برای جراحی پروتز سینه مناسب هستند ؟

بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی زیبایی انتخابی است که هدف آن بزرگ کردن یا متقارن کردن سینه ها است. اندازه سینه را می توان با تزریق چربی از سایر قسمت های بدن یا با گذاشتن ایمپلنت یا پروتز در داخل سینه افزایش داد. کاندیدای این جراحی کسانی هستند که می خواهند سایز سینه خود را افزایش دهند و یا به دلایل مختلف حجم سینه خود را از دست دادند. افرادی که به هر دلیلی وزن کم کردند.

خانم های بارداری که سینه هایشان بعد از زایمان شل و افتاده است. کسانی که سرطان سینه داشتند و مجبور بودند آن ها را تخلیه کنند برای این جراحی مناسب هستند. برخی از افراد باسن پهن و سینه‌های کوچک‌تری دارند که آن ها را نامناسب می‌کند. این افراد ممکن است بخواهند با افزایش سینه خود این نسبت را ایجاد کنند. علاوه بر این، افرادی که سینه های نامتقارن دارند تمایل به کاشت سینه دارند.در برخی موارد، کوچکی سینه ممکن است به دلیل عدم رشد سینه با افزایش سن باشد.

انواع پروتز سینه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی سینه است که عوارض کمی دارد و با درد زیادی همراه نیست. این عمل دوره نقاهت کوتاهی دارد و در صورت رعایت مواردی بعد از عمل، درد و تورم بعد از عمل زودتر برطرف شده و فرم سینه دلخواه خود را به دست خواهید آورد. برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه می پردازیم :

  • ماساژ سینه ها را چند هفته بعد از عمل شروع کنید.
  • تورم و کبودی بعد از جراحی پروتز سینه طبیعی است و برای بهتر شدن سریع آن می توان از کمپرس سرد و گرم استفاده کرد. به دلیل بی حسی موقت سینه پس از عمل پروتز سینه، به هیچ عنوان از یخ یا آب بسیار داغ استفاده نکنید، زیرا خطر آسیب دیدن پوست سینه یا سوختن آن زیاد است. چند روز اول از آب سرد و بعد از چند روز از کمپرس گرم با آب زیر چهل درجه سانتیگراد استفاده کنید. کمپرس سرد و گرم نباید بیش از ده دقیقه روی پوست گذاشته شود و باید چندین بار تکرار شود.
  • دو تا سه روز بعد از جراحی استراحت مطلق نداشته باشید و باید تحرک داشته باشید و راه بروید.
  • شما می توانید فعالیت های روزانه خود را تا 3 روز پس از جراحی از سر بگیرید.
  • همیشه از سوتین طبی استفاده کنید.
  • چون درد بعد از عمل چندان شدید نیست، مسکن های قوی تجویز نمی شود.
  • بهتر است مصرف نمک را به مدت دو هفته به حداقل برسانید و مایعات، میوه ها، سبزیجات، ماهی و میگو را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
  • تا دو ماه بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.
  • بخیه ها نیازی به کشیدن ندارند و جذب بدن می شوند و بعد از 6 ماه تا یک سال بخیه ها به تدریج از بین می روند.

پروتز های اشکی و گرد چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

پروتزهای آناتومیک یا اشکی شکل طبیعی تری به سینه می دهند و باعث می شوند قسمت فوقانی شیب ملایمی داشته باشد و قسمت حجیم سینه در پایین سینه قرار گیرد و مانند سینه طبیعی می شود. اما افرادی که تمایل به داشتن سینه های پر دارند، استفاده از پروتزهای گرد نتایج مطلوب تری به همراه خواهد داشت.

در افرادی که بافت سینه دارند، در صورت استفاده از پروتزهای گرد، نتیجه به دست آمده مانند پروتز آناتومیک خواهد بود و بافت سینه در قسمت پایین قرار می گیرد و حالت طبیعی تری می دهد. اما در جوانانی که اصلا سینه ندارند پروتزهای آناتومیک یا اشکی شکل طبیعی تری ایجاد می کنند و توصیه جراحان پلاستیک این است که افرادی که سینه ندارند از پروتز اشکی استفاده کنند.

مراحل جراحی و روند انجام پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه گزینه های مختلفی وجود دارد که عبارتند از: قرار دادن ایمپلنت، محل برش ها و نوع ایمپلنت. انجام این جراحی همزمان با لیفت سینه برای خانم هایی که سینه های آویزان دارند امکان پذیر است. جراحی پروتز سینه که یک تا دو ساعت طول می کشد، با بیهوشی عمومی انجام می شود، یک عمل سرپایی است و بیمار در همان روز از بیمارستان مرخص می شود و قادر به انجام کارهای ساده و روتین است. در این روش جراحی، پس از تعیین محل پروتز، کیسه ای در بالا و پایین عضلات قفسه سینه قرار می گیرد. پروتز در جای مناسب قرار می گیرد و در انتها برش ها  دوخته می شود.

اگر پروتز سینه پاره شود چه کار باید کرد؟

به ندرت پیش می آید که پروتز پاره شود، اما در چنین شرایطی بیمار باید با پزشک مشورت کند. اگر پروتز سالین بشکند، فرد متوجه می شود که چرا پروتز خالی می شود. اما جای نگرانی نیست، زیرا مایعات اضافی جذب بدن می شود. پروتزهای سیلیکونی که شکل سینه را حفظ می کنند بسیار قویتر از پروتزهای سالین هستند و احتمال پارگی پروتزهای سیلیکونی بسیار کم است. اما در صورت شکستگی این نوع پروتز بهترین راه حل تعویض پروتز سینه است.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

بهترین دکتر بزرگ کردن سینه

اگر به دنبال یک نتیجه خوب برای پروتز سینه خود هستید، ابتدا باید به دنبال بهترین دکتر بزرگ کردن سینه باشید. دقت در انتخاب بهترین دکتر بزرگ کردن سینه با نتیجه نهایی ارتباط مستقیم دارد. در ادامه با ویژگی های بهترین دکتر بزرگ کردن سینه آشنا می شوید :

میزان تجربه و مهارت پزشک

هر چه صلاحیت یک پزشک بالاتر باشد، قابل اعتماد تر است و میزان رضایت بیمار از او بیشتر می شود. پروتز سینه یکی از عمل های زیبایی است که در صورت داشتن فرم نامناسب بر ظاهر فرد تاثیر گذاشته و باعث بدتر شدن عمل می شود. بنابراین در انتخاب پزشک و سطح مهارت او دقت کنید.

کیفیت مواد مصرفی

برخی از پزشکان برای کسب سود بیشتر از پروتزهای بی کیفیت استفاده می کنند که می تواند بر ظاهر سینه تأثیر منفی بگذارد یا به سلامت فرد آسیب برساند و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

دریافت هزینه منصفانه 

برخی از بیماران فکر می کنند که هزینه جراحی زیبایی بالا است، بنابراین پزشک باید حرفه ای تر از سایر پزشکان باشد و نتیجه کار موثرتر خواهد بود. در اکثر مواقع اینطور نیست و بیماران بدون دلیل هزینه بیشتری می کنند و عمل طبیعی انجام می شود، ممکن است فرد از نتیجه راضی نباشد و فرم سینه ها نامتقارن یا نامناسب شود.

مسئولیت پذیری پزشک 

کلیه جراحان جراحی زیبایی سینه پس از کسب تخصص باید سوگند پزشکی بدهند تا مسئولیت عمل و بیمار بر عهده آن ها باشد. پزشک باید پاسخگوی اعمال بیمار باشد زیرا این عمل بر ظاهر فرد تأثیر می گذارد و بنابراین پزشک باید با احتیاط و با احساس مسئولیت و دلسوزی نسبت به بیماران خود عمل کند.

شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه چگونه است؟

احتمال ورود مواد پروتز سینه به شیر مادر بسیار کم است. البته این نکته را باید در نظر داشت که با فشار بیش از حد به پروتز، احتمال پارگی آن ها بیشتر می شود. در صورت پاره شدن پروتزها احتمال نفوذ مواد داخلی به غشای سلولی زیاد است اما باز هم احتمال ورود آن ها به شیر مادر بسیار کم است.

با این حال، شیردهی به محل قرار دادن پروتز بستگی دارد. اگر تصمیم به بارداری و شیردهی بعد از بزرگ کردن سینه دارید، با پزشک خود صحبت کنید. در این شرایط جراحان پروتز سینه را در دیواره عضلانی قفسه سینه قرار می دهند و به همین ترتیب برای خانم ها در روند شیردهی مشکلی ایجاد نمی شود.

ناحیه قرارگیری پروتز سینه

محل پروتز سینه بسته به شرایط فیزیکی بیمار متفاوت است. افرادی که لاغر هستند و چربی کمی در زیر پوست دارند، جراح تصمیم می گیرد از لایه زیر عضلانی برای قرار دادن پروتز استفاده کند، زیرا این لایه شیب پروتز سینه را طبیعی می کند و لبه پروتز دیده نمی شود. اما در افرادی که وزن ایده آل دارند و چربی زیر پوست کافی است. اندازه مقدار چربی دو سانتی متر خواهد بود که در صورت وجود این مقدار چربی می توان پروتز را روی ماهیچه سینه قرار داد.

رژیم غذایی برای بزرگ شدن سینه

ساده‌ ترین راه های بزرگ شدن سینه با طب سنتی، ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی است. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه اندازه سینه را با غذا افزایش دهید، از جمله غذاهایی که باعث بزرگ شدن سینه می شود عبارت است از :

شیر برای بزرگ شدن سینه

هر نوع فرآورده شیری مانند پنیر، کره، ماست و غیره می‌تواند به بزرگ شدن سینه در یک هفته یا چند هفته کمک کند. به خاطر داشته باشید که بافت سینه از چربی ساخته شده است. اگر لبنیات تهیه شده با شیر کامل مصرف می‌کنید، باید سایز سینه‌های شما را افزایش دهد. غذاهای حاوی چربی‌های سالم می‌توانند به شما در افزایش سایز سینه کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که چنین رژیم غذایی را با ورزش همراه کنید تا بتوانید سلامتی و ظاهر دلخواه خود را حفظ کنید چرا که افزایش یا کاهش وزن ناحیه‌ای خاص از بدن امکان‌پذیر نیست. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، شیر را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

محصولات سویا

شیر سویا برای بزرگ شدن سینه فوق العاده است. با این حال سرشار از ایزوفلاون‌هایی است که استروژن را تقلید می‌کنند. ایزوفلاون می‌تواند به افزایش سایز سینه کمک کند. دانه‌های سویا به همان اندازه در حفظ سطح استروژن سالم در بدن مؤثر هستند. بنابراین افزودن محصولات سویا به رژیم غذایی شما می‌تواند مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که آنها را در حد اعتدال مصرف کنید. آن ها ممکن است بر چرخه قاعدگی فرد تأثیر بگذارند، بنابراین مطمئن شوید که محصولات سویا را بیش از حد مصرف نکنید.

اره پالمتو برای بزرگ شدن سینه

نخل اره‌ای به عنوان یک گیاه عالی تنظیم کننده هورمون در نظر گرفته می‌شود. هم مردان و هم زنان می‌توانند از آن برای مزایای سلامتی استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های عالی آن این است که می‌تواند به افزایش سایز سینه کمک کند. با این حال، آن را در حد اعتدال مصرف کنید. برای دوز مناسب باید با پزشک مشورت کنید.

دانه شنبلیله

دانه‌های شنبلیله یا متی باعث بزرگ شدن سینه در یک هفته تا یک ماه می‌شود. این به این دلیل است که آن ها حاوی فیتواستروژن و دیوسژنین هستند که تولید پرولاکتین را تشویق می‌کنند. می‌توانید از دانه‌ها خمیر درست کنید یا دانه‌ها را در روغن خردل بشکنید و سینه‌های خود را با آن ماساژ دهید. مصرف جوانه شنبلیله حتی بهتر است زیرا دارای مقدار بیشتری دیوسژنین است. اگر می‌خواهید از مکمل‌های شنبلیله استفاده کنید، دوز مناسب را از پزشک بخواهید. از مصرف زیاد شنبلیله خودداری کنید زیرا ممکن است باعث اسهال یا ناراحتی معده شود. علاوه بر این، زنان باردار باید از مصرف شنبلیله خودداری کنند.

دانه رازیانه

یکی از ساده‌ترین راه های بزرگ شدن سینه جویدن دانه‌های رازیانه است. آن ها طعم خوبی دارند. همچنین می‌توانید از خمیر یا پودر رازیانه در تهیه وعده‌های غذایی خود استفاده کنید. شما می‌توانید دانه‌ها را در روغن مصرفی خانه بریزید و از آن برای ماساژ سینه‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید پس از مشورت با پزشک مکمل دانه رازیانه را امتحان کنید. به میزان مصرف توجه کنید زیرا ممکن است سیستم عصبی را بیش از حد مختل کند. یافتن آن آسان است و عوارض جانبی ندارد.

بزرگ کردن سینه با دانه کتان

دانه کتان برای سلامتی شما عالی است. آن ها حاوی فلاونوئیدها و اسیدهای چرب امگا 3 و 6 هستند. آن ها لیگنانی تولید می‌کنند که مشابه استروژن عمل می‌کنند. از این رو، می‌توانند به بزرگ شدن سینه در یک هفته یا کمی بیشتر و پیشگیری از سرطان تخمدان کمک کنند. می‌توانید آن ها را بجوید یا پودر بذر کتان را به غذا اضافه کنید.

بهترین دکتر بزرگ کردن سینه

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پروتز سینه در تهران را برای این جراحی انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *