ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر عمل چشم گربه‌ای در تهران آشنا کنیم. امروزه عمل چشم‌گربه‌ای مانند بزرگ کردن چشم یا جراحی اپی کانتال یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی چشم است. داشتن چشم‌های کشیده هنوز هم یکی از جذاب‌ترین معیارهای زیبایی انسان به‌حساب می‌آید.

اگر فرم چشم‌هایتان را دوست ندارید یا فرم چشم‌هایتان طوری است که شما را خسته و کسل‌کننده نشان می‌دهد می‌توانید از جراحی چشم‌گربه‌ای استفاده کنید. در ادامه برای آشناشدن با بهترین دکتر جراحی چشم‌گربه‌ای در تهران با ما همراه باشید.

آنچه خواهید خواند

جراحی چشم گربه‌ای چیست ؟

 کانتوپلاستی که برای افراد عادی به‌عنوان جراحی چشم‌گربه‌ای شناخته می‌شود، معمولاً برای تغییر شکل چشم و درازتر نشان‌دادن آن انجام می‌شود. هدف اصلی این روش بزرگ کردن چشم است. با استفاده از این جراحی می‌توانید چهره خود را جذاب‌تر و جوان‌تر نشان دهید. در جراحی کانتوپلاستی روی پلک پایین انجام می‌شود و به‌این‌ترتیب گوشه‌های داخلی چشم بازسازی می‌شود.

 ویژگی بهترین دکتر:

 علاوه بر کانتوپلاستی، می‌توانید افتادگی پلک و کیسه‌های زیر چشم را از بین ببرید. جراحی چشم‌گربه‌ای بخشی از جراحی بلفاروپلاستی یا لیفت چشم است؛ بنابراین، علاوه بر بلندکردن چشم‌ها، می‌توانید چین‌وچروک و افتادگی پوست دور چشم را از بین ببرید. جالب‌ترین نکته این است که با این روش ابروهای شما لیفت می‌شود. یعنی می‌توانید گوشه‌های بیرونی چشم را تقویت کنید، پوست را کشیده و درعین‌حال شکل چشم‌های گربه‌ای شکل را تغییر دهید، چین‌وچروک دور چشم و ابرو را از بین ببرید.

عمل چشم گربه‌ای

انواع روش‌های عمل چشم گربه‌ای

روش‌های مختلفی برای بلندکردن یا کشیدن چشم‌ها وجود دارد که به آن جراحی چشم‌گربه‌ای می‌گویند. پزشک بسته به انتظارات و ویژگی‌های فردی بیمار یکی از این روش‌ها را به او پیشنهاد می‌کند؛ بنابراین با شرکت در جلسات مشاوره قبل از عمل، به پزشک کمک کنید تا بهترین روش را برای زیباتر شدن ظاهر شما انتخاب کند. در ادامه با انواع روش‌های جراحی چشم‌گربه‌ای آشنا می‌شوید:

کانتوپلاستی

جراحی کانتوپلاستی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و حدود 2-4 ساعت طول می‌کشد. البته در برخی موارد ممکن است پزشک از بیهوشی عمومی استفاده کند. در این روش ابتدا برش کوچکی در عضله حلقوی چشم ایجاد می‌شود. پس از آن، تاندون کانتال خارجی، واقع در کنار مدار، کمی از استخوان جدا شده و بریده می‌شود. در ادامه این عمل باید ساختار داخلی پلک پایین را به محل برش تاندون رساند.

عمل چشم گربه ای

برای این منظور این ساختار کمی به سمت بالا کشیده می‌شود تا به استخوان اوربیتال برسد. پس از اتصال این دو قسمت، پوست اضافی بریده شده و برش ایجاد شده بخیه می‌شود. این عمل چشمان شما را خسته و خمار و جذاب می‌کند. اگرچه نتایج کانتوپلاستی برای مدت طولانی باقی می‌ماند، اما ممکن است پس از چندین سال به دلایل مختلفی مانند افزایش سن یا رژیم غذایی و سبک زندگی نامناسب نیاز به ترمیم وجود داشته باشد. ازآنجایی‌که در طی این روش مقداری از پوست پلک برداشته می‌شود، ممکن است بافت کافی برای ترمیم افتادگی پلک پایین در طی عمل بازسازی وجود نداشته باشد.

 به همین دلیل، پزشکان روش کانتوپکسی را برای کسانی که هرگز جراحی چشم‌گربه‌ای یا کشیدن چشم انجام ندادند، پیشنهاد می‌کنند. همچنین اگر مشکلات ساختاری در پلک شما وجود دارد، بهتر است از روش دیگری برای جراحی چشم‌گربه‌ای استفاده کنید. در واقع پزشکان از این روش عمدتاً برای جراحی‌های ترمیمی استفاده می‌کنند.

 لترال کانتوپلاستی

این جراحی برای رفع افتادگی پلک بالا و کشیدن چشم‌ها استفاده می‌شود. البته در برخی موارد می‌توان از روش کانتوپلاستی جانبی برای رفع افتادگی پلک پایین استفاده کرد. مدل‌های کره‌ای از این روش برای رفع افتادگی پلک بالایی و بزرگ‌تر کردن چشم‌هایشان استفاده می‌کنند. در این روش به‌غیراز بالاکشیدن پلک‌ها و صاف‌کردن اطراف چشم، گوشه‌های بیرونی چشم بالا می‌رود تا چشمان شما حالت گربه‌ای پیدا کند.

نمونه چشم گربه‌ای

اپیکانتوپلاستی

می‌توانید این روش را با کانتوپلاستی خارجی ترکیب کنید تا ظاهری جذاب‌تر و چشم‌های بلندتر داشته باشید. اما اگر دوست دارید فقط گوشه داخلی چشم خود را بکشید، استفاده از اپیکانتوپلاستی برای شما کافی است. توجه داشته باشید که هر دو روش به‌دقت و مهارت زیادی نیاز دارند؛ بنابراین، اگر قصد دارید از ترکیب دو روش استفاده کنید، از تخصص پزشک خود مطمئن شوید.

کانتوپکسی

ممکن است برخی از مراکز به‌جای کانتوپکسی از نام کانتوپلاستی استفاده کنند، اما این دو روش متفاوت هستند. در عمل کانتوپکسی هیچ برشی در عضله حلقوی ایجاد نمی‌شود. در این روش هیچ بخشی از تاندون بریده نمی‌شود. برای کشیدن چشم‌ها به داخل کانتوپکسی، عضله حلقوی و تاندون کانتال بیرونی به هم نزدیک شده و با استفاده از بخیه برداشته می‌شوند. به‌این‌ترتیب کمی پوست اضافی در پلک پایین ایجاد می‌شود. در مراحل بعدی، این پوست‌ها برداشته می‌شوند تا پلک شما شل و افتاده به نظر نرسد. از این روش می‌توان برای اصلاح افتادگی پلک پایین استفاده کرد.

اکتروپیون

 با افزایش سن و کاهش کلاژن در پوست، پوست به‌تدریج شل می‌شود. این شلی زودتر در نواحی اطراف چشم که پوست‌نازک‌تر و حساس‌تر است، دیده می‌شود. اگر افتادگی پلک پایین هنوز خیلی بد نیست، می‌توانید از روش‌های دیگر لیفت چشم یا جراحی چشم‌گربه‌ای برای رفع افتادگی و بیرون‌کشیدن چشم‌ها استفاده کنید. اما اگر افتادگی چشم‌ها به‌گونه‌ای است که پلک پایین به سمت بیرون چرخیده است، روش اکتتروپیون مناسب‌ترین روش برای شما است.

قبل از جراحی چشم‌گربه‌ای چه مراقبت‌هایی باید انجام شود؟

 قبل از تصمیم‌گیری نهایی حتماً در جلسات مشاوره شرکت کنید. در مورد مشکلات یا بیماری‌های خاص خود با پزشک خود صحبت کنید. اگر دارو مصرف می‌کنید، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. با دیدن عکس‌های قبل و بعد، انتظارات خود را واقعی‌تر کنید. حداقل دو هفته قبل از عمل، مصرف غذا و داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید. دو هفته قبل از جراحی چشم‌گربه‌ای از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از جراحی چشم‌گربه‌ای

 استراحت کافی داشته باشید. بدون تجویز پزشک از داروهای مسکن یا سایر داروها استفاده نکنید. داروی تجویز شده توسط پزشک را به‌موقع مصرف کنید. هنگام خواب سرخود را بالاتر از حد معمول قرار دهید تا فشاری به چشمان شما وارد نشود. برای چند روز از خیره‌شدن به صفحه‌نمایش گوشی، لپ‌تاپ و کامپیوتر و یا مطالعه خودداری کنید. از نور مستقیم خورشید بپرهیزید. سعی کنید تاحدامکان از خانه بیرون نروید. هنگام بیرون رفتن حتماً از عینک‌آفتابی استفاده کنید. تا چند هفته پس از جراحی از استفاده از لنزهای طبی یا زیبایی خودداری کنید. تا 8 ساعت بعد از عمل به توالت نروید. تا زمان بهبودی کامل از رفتن به استخر یا دوش‌گرفتن با آب پرفشار خودداری کنید.

 چه افرادی برای جراحی چشم‌گربه‌ای مناسب هستند؟

 اولین و مهم‌ترین چیز برای کاندیدهای جراحی چشم‌گربه، داشتن یک وضعیت سلامت کلی است. ازآنجایی‌که این روش با بیهوشی عمومی انجام می‌شود، در این زمینه نباید محدودیتی داشته باشید. همچنین اگر بیماری خاصی دارید حتماً با پزشک خود در میان بگذارید تا در آینده دچار مشکل نشوید. اگر فقط قصد انجام کانتوپلاستی را دارید، پلک‌های شما نباید هیچ‌گونه افتادگی، پف و چین و چروکی را نشان دهند. البته این بدان معنا نیست که افرادی که این مشکلات را دارند نمی‌توانند این کار را انجام دهند. بلکه به این معناست که اگر چنین مشکلی دارید باید با لیفت چشم و ابرو آن را برطرف کنید.

 توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی برای انجام جراحی چشم‌گربه‌ای حتماً در جلسات مشاوره با پزشک شرکت کنید. در طول این جلسات، پزشک با نشان‌دادن عکس‌ها یا فیلم‌های جراحی چشم‌گربه‌ای و نشان‌دادن نتایج عمل، انتظارات شما را واقعی‌تر می‌کند. در طول این جلسات، پزشک تمام توضیحات لازم در مورد روش، محدودیت‌ها و مراقبت‌های قبل و بعد از آن را به شما می‌دهد. همچنین مناسب‌ترین روش برای جراحی انتخاب می‌شود و پزشک دقیقاً می‌داند که شما در حین جراحی چه می‌خواهید.

 هزینه جراحی چشم‌گربه‌ای

 بسته به روشی که برای کانتوپلاستی استفاده می‌کنید، هزینه عمل متفاوت خواهد بود. اگر بخواهید از عمل‌های ترکیبی یا ترکیبی از عمل چشم‌گربه‌ای و لیفت چشم و ابرو استفاده کنید، هزینه شما بیشتر می‌شود. علاوه بر اینها، حقوق پزشک، درمانگاه و بیمارستان انجام‌دهنده عمل، هزینه‌های داروها و مراجعات بعدی به لیست هزینه این عمل اضافه می‌شود.

 بهترین روش برای جراحی چه روشی است؟

 روش‌های مختلفی برای لیفت چشم‌گربه‌ای یا جراحی وجود دارد. هر یک از این روش‌ها برای رفع افتادگی در نواحی مختلف یا کشیدن گوشه‌های مختلف چشم مناسب است. در طول مشاوره‌های قبل از عمل، پزشک با شما صحبت می‌کند، انتظارات شما را به شما اطلاع می‌دهد و بهترین روش را پیشنهاد می‌کند. عوامل دیگری مانند سن، آناتومی صورت، وضعیت سلامت، نوع پوست، سبک زندگی بیمار و وجود یا عدم وجود بیماری‌های پوستی در ناحیه تحت درمان در انتخاب این روش دخیل هستند. پزشکان معمولاً با بررسی سابقه پزشکی شما، علت اصلی افتادگی را پیدا خواهند کرد. این باعث می‌شود روش انتخاب شده با شرایط زندگی شما سازگارتر باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

بهترین دکتر جراحی چشم‌گربه‌ای در تهران

 یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از عمل کانتوپلاستی باید به آن توجه کرد، دیدن نمونه‌های جراحی بهترین دکتر جراحی چشم‌گربه‌ای در تهران است که قرار است عمل را انجام دهد. برخی از جراحان عکس‌ها و اطلاعات مربوط به کارهای گذشته خود را در وب‌سایت و صفحه اینستاگرام خود آپلود می‌کنند. جراحی‌های زیبایی به‌گونه‌ای است که هر چه جراح و متخصص پزشکی باتجربه‌تر باشد، مهارت آن‌ها در انجام جراحی زیبایی بیشتر می‌شود.

 این نه‌تنها در مورد کانتوپلاستی، بلکه در مورد سایر جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی صدق می‌کند؛ بنابراین اگر به این عمل بسیار حساس هستید و یا نگران عوارض احتمالی بعد از عمل هستید، حتماً با یک جراح باسابقه و تجربه طولانی مشورت کنید. البته در نظر داشته باشید که جراحانی هستند که تجربه چندانی ندارند؛ اما بدون هیچ نقصی عمل جراحی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

 آیا انجام جراحی چشم‌گربه‌ای باعث ضعیف‌شدن چشم‌ها می‌شود؟

 خیر، اگر در یک کلینیک معتبر جراحی چشم‌گربه‌ای انجام دادید، هیچ یک از این عوارض را نخواهید دید. زیرا جراح در انجام این کار مهارت بالایی دارد و به بافت‌ها و اعصاب چشم آسیب نمی‌رساند. البته در برخی موارد ممکن است بلافاصله پس از جراحی در بینایی دچار مشکل شوید. این مشکل معمولاً چند روز پس از جراحی کاملاً برطرف می‌شود و بینایی شما به حالت عادی باز می‌گردد.

 مزایا و معایب جراحی چشم‌گربه‌ای

 با انجام کانتوپلاستی یا جراحی چشم‌گربه‌ای چشمان شما بزرگ‌تر و زیباتر می‌شوند. همچنین اگر این روش را با لیفت چشم و ابرو ترکیب کنید، نتایج بسیار بهتری خواهید گرفت. در این صورت چین‌وچروک دور چشم برطرف می‌شود و زیبایی آن‌ها بیشتر به چشم می‌آید. افتادگی پلک یا کیسه‌های زیر چشم برطرف می‌شود و صورت شما جوان‌تر و شاداب‌تر از قبل می‌شود. علاوه بر این با انجام این روش اثرات پیری از چهره شما پاک می‌شود.

 اگر دستورات پزشک را به‌درستی رعایت کنید، جراحی چشم‌گربه‌ای برای شما مشکل یا عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند. دوره نقاهت این عمل 2-4 هفته است و در این مدت ممکن است کمی درد در چشمان خود احساس کنید. در برخی موارد، تورم یا کبودی در نواحی اطراف چشم ایجاد می‌شود. برای کاهش تورم، باید استراحت کنید و به چشمان خود فشار نیاورید. این عوارض در نهایت در عرض یک هفته ناپدید می‌شوند؛ بنابراین، در صورت بروز عوارض جانبی برای مدت طولانی، به پزشک خود اطلاع دهید. در برخی موارد ممکن است مشکلاتی در بینایی شما ایجاد شود. این عارضه معمولاً چند روز پس از جراحی ناپدید می‌شود.

 خطرات مرتبط با جراحی کانتوپلاستی

 عوارض جانبی در جراحی کانتوپلاستی بسیار کم گزارش شده‌اند. در واقع جراحی کانتوپلاستی معمولاً همراه با جراحی بلفاروپلاستی چشم گربه‌ ای انجام می‌شود تا خطرات جراحی به حداقل برسند. بااین‌حال چون در طی جراحی کانتوپلاستی وضعیت عضلات زیر پوست و پلک تغییر می‌کنند؛ بنابراین احتمال خطر و عوارض جانبی وجود خواهد داشت. پس از جراحی کانتوپلاستی معمولاً محل جراحی ورم‌کرده و دچار کبودی می‌گردد. محل جراحی معمولاً حساس به لمس شده و به دلیل وجود درد ممکن است نیاز باشد تا فرد از داروهای مسکن استفاده نماید تا درد آن کنترل شود.

 البته این دردها و ناراحتی‌های بافت جراحی‌شده معمولاً زیاد طول نمی‌کشد. استفاده از کمپرس یخ بر روی موضع درد نیز می‌تواند به کاهش سریع‌تر درد کمک کند. معمولاً دردهای مرتبط با کانتوپلاستی پس از دو روز رفع می‌شوند. پس از جراحی کانتوپلاستی ممکن است چشم‌ها به‌شدت خشک و یا اشک‌آلود شوند. خشکی چشم شدید ممکن است باعث سوزش چشم شود بااین‌حال راه‌حل ساده‌ای برای این مشکل وجود دارد و فرد با استفاده از قطره‌های چشم می‌تواند خشکی چشم خود را برطرف نماید. پس از جراحی کانتوپلاستی احتمال ایجاد عفونت در محل برش خورده وجود دارد.

 برای جلوگیری از ایجاد عفونت ممکن است توصیه شود تا فرد از کرم‌ها یا پمادهای حاوی آنتی‌بیوتیک استفاده نماید. بااین‌حال برای کاهش احتمال عفونت، پاکیزه نگه‌داشتن محل جراحی و حفظ بهداشت آن ضروری است. اگرچه کبودی و ورم موضع جراحی دو عارضهٔ رایج در جراحی کانتوپلاستی هستند؛ اما معمولاً در طی یک هفته برطرف می‌شوند. برخی از بیماران نیز ممکن است کاهش قدرت بینایی را در چشمان خود احساس کنند؛ اما این عارضه نیز موقتی بوده و بینایی طبیعی پس از مدتی به‌صورت خودبه‌خود باز می‌گردد.

 برای آشناشدن با جراحی افتادگی صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

 کلام آخر

 قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادها خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 8

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *