ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیفت پیشانی آشنا کنیم. با بیشتر شدن سن، خاصیت ارتجاعی پوست و استحکام داربست های جوان سازی پوست کم می شود. در این صورت شاهد ایجاد چین و چروک های عمیق و در نهایت ریزش پوست هستید. علاوه بر بیشتر شدن سن، عوامل دیگری مانند استرس، نور خورشید و حتی گرانش زمین در بروز عوارض پوستی دخیل هستند. چین و چروک های بین ابروها و پیشانی باعث می شود صورت چروکیده و پیر به نظر برسد که این نکته منفی در زیبایی چهره و جذابیت آن به حساب می آید. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت پیشانی با ما همراه باشید.

لیفت پیشانی چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال اکسیری برای از بین بردن چین و چروک صورت هستند و برای جوان‌تر به نظر رسیدن پول زیادی برای خرید کرم‌ها و لوسیون‌ها صرف می‌کنند. در حالی که چین و چروک صورت یک امر طبیعی است و پوست به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این امر باعث متمایل شدن پوست به سمت پایین و افتادگی ابروها می شود و فاصله بین چشم ها و ابروها را کم می کند که گاهی امکان آرایش را از فرد سلب می کند. لیفت پیشانی که به عنوان لیفت ابرو شناخته می شود، چین و چروک پیشانی و ابروهای افتاده را به میزان قابل توجهی بهتر می کند، تزریق بوتاکس به طور گسترده ای به عنوان یک روش موقت برای از بین رفتن چین و چروک استفاده می شود.

لیفت پیشانی چیست ؟

کاندیدای مناسب برای لیفت پیشانی

لیفت پیشانی بیشتر در محدوده میانسالی انجام می شود تا اثرات مشهود پیری به حداقل برسد. با این حال، می تواند به افرادی در هر سنی که به دلیل استرس یا فعالیت عضلانی دچار شیارها یا خطوط می شوند کمک کند. افرادی که دارای بیماری های ارثی مانند ابروهای کم و پرپشت یا چین و چروک بالای بینی هستند با این روش می توانند ظاهری شاداب تری داشته باشند. اگر ابروهای شما به قدری افتادگی دارد که باعث خستگی و ناراحتی شما می شود، جراحی لیفت ابرو برای شما مناسب است.

اگر چین و چروک های عمیق پیشانی یا خطوط اخم بالای بینی و بین ابروها دارید، لیفت پیشانی توصیه می شود. لیفت پیشانی با لیفت صورت ترکیب می‌شود تا ظاهر کلی صاف‌تری به چهره بدهد. جراحی پلک می تواند همزمان با لیفت ابرو انجام شود، به خصوص اگر بیمار دارای برآمدگی چشمی بزرگ در پلک بالایی باشد. گاهی اوقات بیمارانی که فکر می کنند به جراحی پلک بالایی نیاز دارند، متوجه می شوند که لیفت ابرو اهداف جراحی آن ها را بهتر برآورده می کند.

بیمارانی که طاس هستند، خط موی آن ها عقب می‌رود یا در گذشته جراحی پلاستیک روی پلک بالایی داشتند، امکان دارد کاندیدهای خوبی برای لیفت پیشانی باشند. جراح به سادگی محل برش را تغییر می دهد یا روش محافظه کارانه تری را انجام می دهد. برای درک بهتر اینکه چگونه لیفت ابرو می تواند ظاهر شما را تغییر دهد و بعد از جراحی چگونه به نظر می رسید، به آینه نگاه کنید و کف دست خود را روی لبه های خارجی چشم، بالای ابروها قرار دهید و به آرامی پوست را به سمت بالا بکشید تا ناحیه ابرو و پیشانی را بلند کنید. این کاری است که لیفت ابرو برای شما انجام می دهد.

جراحی لیفت پیشانی چگونه انجام می شود؟

بیهوشی برای لیفت ابرو بیهوشی عمومی است. در رایج ترین روش، برشی در پشت خط مو ایجاد می شود و پوست از استخوان زیرین جدا می شود. سپس پوست کشیده می شود، روی استخوان ثابت می شود و قسمت های اضافی برداشته می شود. ماهیچه هایی که ابروها را می کشند برداشته می شوند. محل و شکل برش به گونه ای طراحی شده است که با مو پوشیده شده و پس از بهتر شدن  قابل مشاهده نیست. نتیجه عمل صاف شدن چین و چروک های افقی پیشانی، از بین بردن خطوط اخم و قرار گرفتن ابروها در وضعیتی بالاتر از قبل است.

در روش آندوسکوپی تنها چند برش کوچک در پشت خط رویش مو ایجاد می‌شود و جراح پلاستیک صورت می‌تواند با استفاده از یک لوله باریک که حاوی لنز و دوربین است و به مانیتور متصل است، ساختار زیر پوست را مشاهده و مداخله کند. در این روش پوست پیشانی از استخوان جدا می‌شود، کشیده می‌شود، روی استخوان ثابت می‌شود، قسمت‌های اضافی آن برداشته می‌شود و ماهیچه‌هایی که ابرو را می‌کشند برداشته می‌شود.

انواع لیفت پیشانی

جراح شما به شما کمک می کند تا روش جراحی را انتخاب کنید که به بهترین وجه اهداف زیبایی شما را برآورده کند. در ادامه با انواع لیفت پیشانی آشنا می شوید :

لیفت پیشانی کلاسیک

قبل از عمل، موهای شما با نوارهای لاستیکی در دو طرف خط برش بسته می شود. سر شما تراشیده نمی شود، اما موهایی که در جلوی خط برش رشد می کنند باید کوتاه شوند. برای اکثر بیماران از برش تاجی استفاده می شود. از یک الگوی مانند هدفون پیروی می کند که از گوش شروع می شود و از پیشانی به سمت بالا و سمت دیگر سر پایین می رود. این برش به خوبی پشت خط مو ایجاد می شود تا جای زخم قابل مشاهده نباشد.

اگر موهای شما بلند است یا عقب می‌رود، می‌توانید برش را فقط در خط مو قرار دهید تا از رشد بیشتر روی پیشانی جلوگیری کنید. در بیمارانی که کچل هستند یا موهای خود را از دست می دهند، گاهی اوقات برشی در وسط سر که از الگوی طبیعی استخوان های جمجمه پیروی می کند توصیه می شود. با پوشاندن پیشانی با مو، این زخم ها اغلب نامرئی می شوند. گاهی اوقات برای پنهان کردن جای زخم در بیماران مرد که مدل موی آن ها برای پوشاندن برش مناسب نیست، برنامه ریزی خاصی لازم است.

انواع لیفت پیشانی

اگر کچل هستید یا موهای نازکی دارید، جراح امکان دارد یک برش در وسط سر را توصیه کند، به طوری که جای زخم ایجاد شده از محل اتصال طبیعی دو استخوان جمجمه شما پیروی کند و کمتر قابل توجه باشد. با برش، پوست پیشانی با دقت بالا کشیده می شود تا بافت زیرین برداشته شود و عضلات پیشانی اصلاح یا باز می شوند.

می توان ابروها را بلند کرد و پوست اضافی را در محل برش کوتاه کرد تا ظاهری صاف تر و جوان تر ایجاد کند. سپس برش با بخیه یا گیره بسته می شود. صورت و موهای شما برای جلوگیری از سوزش شسته می شود و نوارهای لاستیکی از روی موهای شما پاک می شوند. برخی از جراحان پلاستیک از هیچ پانسمانی استفاده نمی کنند، اما پزشک امکان دارد محل برش را با گاز بپوشاند و سر را با بانداژ بپیچد.

لیفت اندوسکوپی پیشانی

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی نیاز به مراحل آماده سازی یکسانی دارد. موها در پشت خط رویش مو، جایی که برش ها ایجاد می شود، بسته و کوتاه می شوند. با این حال، به جای ایجاد یک برش طولی، جراح شما سه برش ایجاد می کند.

یک آندوسکوپ، که یک دوربین مدادی شکل است که به صفحه تلویزیون متصل است، از طریق یکی از برش ها وارد می شود و به جراح اجازه می دهد دید واضحی از عضلات و بافت های زیر پوست داشته باشد. با استفاده از ابزار دیگری که از طریق یک برش دیگر وارد می‌شود، پوست روی پیشانی بلند می‌شود و عضلات و بافت‌های زیرین برداشته یا تغییر شکل می‌دهند تا ظاهری صاف‌تر ایجاد شود.

می توان ابروها را با بخیه در زیر سطح پوست یا با پیچ های ثابت کننده موقت پشت خط موی بلند در موقعیت بالاتر قرار داد. هنگامی که لیفت صورت کامل شد، برش های پوست سر با بخیه یا گیره بسته می شود و ناحیه شسته می شود. بسته به ترجیح جراح، از گاز و پانسمان های الاستیک استفاده می شود.

لیفت پیشانی با روش برش محدود

در این کار با ایجاد یک برش کوچک بدون استفاده از آندوسکوپ ابروها بالا می روند این برش های کوچک در داخل مو ایجاد شده و در خط رویش مو پنهان می شوند. روش پیرایش محدود در از بین رفتن چین و چروک گوشه چشم و چروک های پنجه کلاغی بسیار موثر است اما ناحیه مرکزی پیشانی را تغییر نمی دهد. این روش همزمان با عمل جراحی پلک با بالا بردن ابروها و برداشتن افتادگی پلک انجام می شود.

انواع لیفت پیشانی

بعد از جراحی لیفت پیشانی چه اتفاقاتی می افتد؟

بیماران با لیفت ابروهای کلاسیک امکان دارد احساس بی حسی و ناراحتی موقتی در اطراف برش داشته باشند که با دارو قابل کنترل است. بیماران مستعد سردرد ممکن است با بی حسی موضعی طولانی مدت در حین جراحی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه درمان شوند. امکان دارد به شما گفته شود که برای کم شدن تورم، دو تا سه روز پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارید. تورم ممکن است روی گونه ها و چشم ها تاثیر بگذارد، اما این تورم باید در عرض یک هفته برطرف شود.

با بهتر شدن اعصاب، بی حسی در بالای پوست سر امکان دارد با خارش جایگزین شود. ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا این احساسات به طور کامل از بین بروند. در صورت استفاده از بانداژ، یک یا دو روز پس از جراحی برداشته می شوند. اکثر بخیه ها یا گیره ها در عرض دو هفته و گاهی در دو مرحله برداشته می شوند. برخی از موهای شما در اطراف محل برش امکان دارد به طور موقت ریزش کرده و نازک شوند. رشد طبیعی معمولا در عرض چند هفته یا چند ماه از سر گرفته می شود.

ریزش موی دائمی نادر است. بیمارانی که تحت لیفت ابرو به روش اندوسکوپی قرار می گیرند امکان دارد بی حسی، ناراحتی ناشی از برش و تورم خفیف را تجربه کنند. درد در محل برش کم است، اما در صورت نیاز با دارو قابل کنترل است. بیمارانی که لیفت ابرو به روش اندوسکوپی انجام دادند، نسبت به بیمارانی که لیفت ابرو معمولی انجام دادند، خارش کمتری دارند. بخیه ها یا منگنه هایی که برای بستن برش ها استفاده می شود در عرض یک هفته و پیچ های ثابت کننده موقت در عرض دو هفته برداشته می شوند.

مشاوره قبل از جراحی لیفت پیشانی

اگر تصمیم دارید به یک جراح پلاستیک مراجعه کنید، او ابتدا صورت شما را ارزیابی می کند. در طول مشاوره، جراح اهداف شما را برای جراحی مطرح می کند و در مورد برخی از شرایط پزشکی که می تواند مشکلاتی ایجاد کند از شما سؤال می کند. در طول یا بعد از عمل، مانند فشار خون بالا کنترل نشده، مشکلات لخته شدن خون، یا تمایل به ایجاد اسکارهای بزرگ را او بپرسید.

اگر تا به حال عمل جراحی انجام دادید، سیگار می کشید یا هر دارویی مصرف کردید، از جمله آسپرین یا سایر داروهایی که بر لخته شدن خون تأثیر می گذارد، به جراح خود اطلاع دهید. اگر تصمیم به انجام لیفت پیشانی دارید، جراح روش جراحی، نوع بیهوشی توصیه شده، نوع مکانی که عمل در آن انجام خواهد شد، خطرات و هزینه های مرتبط را توضیح خواهد داد. از پرسیدن سوالات از پزشک خود، به خصوص در مورد انتظارات و نگرانی های خود در مورد نتایج جراحی، تردید نکنید.

لیفت پیشانی چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این روش تقریبا دائمی است اما به هیچ عنوان نمی توان روند پیری پوست را متوقف کرد. نتایج لیفت پیشانی حدود 6 ماه پس از عمل قابل مشاهده است، زیرا پس از 6 ماه زخم ها به طور کامل بهتر می شود. سایر روش های جراحی مانند روش تزریق ژل نیاز به تمدید دارند و ماندگاری آن بین 6 تا 12 ماه است. روش تزریق بوتاکس ماندگاری کمتری دارد و باید هر سه ماه یکبار تکرار شود. اگر می خواهید نتایج بهتر و ماندگارتری از لیفت ابرو بگیرید، سعی کنید ورزش و تغذیه خوب را به خاطر بسپارید. از سیگار کشیدن خودداری کنید و استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب را در نظر بگیرید.

بهترین دکتر لیفت پیشانی

بهترین دکتر لیفت پیشانی دارای ویژگی هایی است. بهترین پزشک لیفت ابرو باید فردی با تجربه و واجد شرایط در این زمینه باشد. بهترین پزشک لیفت ابرو باید دارای آموزش عالی و مدارک تحصیلی از معتبرترین مراکز آموزشی و دانشگاه های برتر باشد. بهترین پزشک لیفت ابرو باید زیر نظر وزارت بهداشت کار کند و دارای مجوز طبابت باشد. بهترین پزشک لیفت ابرو باید از مواد و تجهیزات تمیز و استریل برای خدمات خود استفاده کند. بهترین پزشک لیفت ابرو باید در محیطی تمیز و بهداشتی عمل و خدمات ارائه دهد. بهترین پزشک لیفت پیشانی باید طبق جدیدترین متدها و متدهای روز دنیا عمل کند و همواره اطلاعات و دانش کسب کند.

عوارض لیفت پیشانی :

همه جراحی ها دارای عدم قطعیت و ریسک هستند. هنگامی که لیفت پیشانی توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط انجام می شود، عوارض نادر و معمولاً جزئی هستند. با این حال، احتمال عوارض باید در نظر گرفته شود. در موارد نادر، اعصابی که حرکت ابرو را کنترل می کنند ممکن است در یک یا هر دو طرف آسیب ببینند و در نتیجه توانایی بالا بردن ابروها یا چین و چروک پیشانی از بین می رود. ممکن است برای رفع مشکل نیاز به جراحی اضافی باشد.

تشکیل اسکار پهن یک عارضه نادر است. این ممکن است با برداشتن بافت زخم وسیع با جراحی درمان شود تا اسکار جدید و نازک تری ایجاد شود. همچنین، در برخی از بیماران، ریزش مو ممکن است در امتداد لبه های اسکار رخ دهد. از دست دادن احساس در طول خط یا برش از خط برش شایع است، به ویژه در روش لیفت پیشانی کلاسیک.  عفونت و خونریزی بسیار نادر است، اما احتمال دارد هماتوم ایجاد شود که نیاز به جراحی داشته باشد.از طرفی ممکن است مشکلات تنفسی و یا واکنش به داروها ایجاد شود که درصد احتمال وقوع  آن بسیار کم است.

اگر عارضه ای در حین انجام لیفت پیشانی آندوسکوپی ایجاد شود، ممکن است جراح شما مجبور شود روش آندوسکوپی را رها کرده و به روش باز و معمولی روی بیاورد، که منجر به ایجاد زخم گسترده تر و دوره بهبودی بیشتر می شود. تا به امروز، چنین عوارضی نادر است. در روش های غیر جراحی احتمال آسیب کمتر است اما با رعایت دقیق دستورالعمل های جراح خود قبل و بعد از عمل می توانید خطر عوارض را کاهش دهید. همچنین شما بایستی در انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص قبل از هر اقدام دیگر از بروز عوارض جلوگیری کنید.

بعد از جراحی لیفت پیشانی چه پیش می آید؟

بیمارانی که مستعد سردرد هستند ممکن است با بی حسی موضعی طولانی مدت در طول عمل جراحی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه درمان شوند. ممکن است به شما گفته شود که سر خود را دو تا سه روز بعد از جراحی بالا نگه دارید تا تورم پایین نیاید. تورم همچنین ممکن است گونه ها و چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد، باید در عرض یک هفته یا بیشتر از بین برود.

با بهبود اعصاب، بی حسی در بالای پوست سر ممکن است با خارش جایگزین شود. از بین رفتن کامل این احساسات ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در صورت استفاده از بانداژ، یک یا دو روز پس از جراحی برداشته می شوند. اکثر بخیه ها یا گیره ها ظرف دو هفته و گاهی در دو مرحله برداشته می شوند. برخی از موهای شما در اطراف برش ممکن است ریزش کرده و موقتاً کمی نازک تر شوند. رشد طبیعی طی چند هفته یا چند ماه از سر گرفته می شود. ریزش موی دائمی نادر است.بیماران آندوسکوپی لیفت پیشانی ممکن است کمی بی حسی، ناراحتی در برش و تورم خفیف را تجربه کنند.

بهترین دکتر لیفت پیشانی

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *