انواع لیفت سینه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع لیفت سینه آشنا کنیم. سینه‌های بسیاری از خانم‌ها با بالا رفتن سن یا شیر دادن به نوزاد، آویزان می‌شود. خانم ها این را نقطه ضعف می دانند و برای رفع آن به روش های زیبایی سینه متوسل می شوند. امروزه انواع روش های لیفت سینه به کمک خانم ها آمده است و به آن ها کمک می کند تا سینه هایی براق و خوش فرم داشته باشند. همه روش هایی که برای درمان افتادگی سینه در زنان استفاده می شود، لیفت سینه نامیده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با انواع لیفت سینه با ما همراه باشید.

لیفت سینه چیست ؟

 لیفت سینه چیست ؟ لیفت سینه یکی از روش‌های جوان‌سازی سینه است که طی آن پوست اضافی ناحیه سینه برداشته شده و بافت آن کشیده شده و ظاهری جدید می‌دهد و به این ترتیب خطوط سینه‌ها مشخص می‌شود.

لیفت برای جوان سازی سینه برای کسانی انجام می شود که به دلایلی در طول زمان تغییر فرم سفت سینه ها را تجربه کرده و فرم خود را از دست دادند. این تغییرات ناشی از بارداری، شیردهی، تغییرات وزن، سن و وراثت است.

لیفت سینه چیست ؟

نحوه انجام جراحی لیفت سینه :

برای انجام جراحی لیفت سینه، پزشک از برش ها و تکنیک هایی استفاده می کند. قبل از انجام هر کاری، پزشک با داروهای بیهوشی مانند آرام بخش های داخل وریدی و بیهوشی عمومی شما را بیهوش می کند. پس از بیهوشی کامل، برش لازم را در قفسه سینه شما ایجاد می کند، پزشک به سه روش برش را در سینه شما ایجاد می کند. برش اطراف ناحیه تیره نوک پستان به صورت عمودی و به سمت پایین از ناحیه تیره اطراف نوک پستان تا چین های سینه به صورت افقی در کناره های سینه انجام می شود.

پس از ایجاد برش روی سینه، بافت سینه شما کشیده شده و به شکلی تغییر می کند که برجستگی و سفتی شکل بهتری به خود بگیرد و نوک پستان و نواحی تیره اطراف سینه به حالت طبیعی خود باز می گردند. نواحی بزرگ شده و قسمت تیره نوک پستان کاهش می یابد. مرحله آخر بستن نواحی بریده شده پس از فرم دادن به سینه ها و برداشتن پوست اضافی است. نتایج لیفت سینه پس از اتمام عمل قابل مشاهده است.

چه افرادی برای جراحی لیفت سینه مناسب هستند ؟

لیفت سینه عملی است که به سلیقه و ترجیحات شما بستگی دارد. شما باید این عمل را برای خود انجام دهید، نه برای میل شخص دیگری یا قرار گرفتن در یک تصویر ایده آل. در ادامه با کاندیدای جراحی لیفت سینه آشنا می شوید :

 • یکی از سینه ها از دیگری پایین تر قرار گرفته باشد.
 • سلامت جسمانی و وزن ثابت داشته باشید.
 • پوست شما حالت کشیده شده داشته باشد و هاله نوک سینه بزرگ شده باشد.
 • مصرف سیگار نداشته باشید.
 • نوک سینه شما به سمت پایین تمایل داشته باشد.
 • این که سینه های شما افتادند و حالت خود را از دست دادند آزاردهنده باشد.
 • در حالت عادی نوک سینه های شما زیر سینه افتاده باشند.

انواع لیفت سینه

برای لیفت سینه می توان از روش جراحی یا غیر جراحی استفاده کرد که خوشبختانه هر دو روش غیر تهاجمی هستند. بسیاری از زنان به خاطر عوارض جانبی کمتر لیفت سینه و دوره نقاهت کوتاه تر، روش غیر تهاجمی را ترجیح می دهند. در این روش هیچ برشی برای بلند کردن سینه روی قفسه سینه ایجاد نمی شود و نیازی به بیهوشی بیمار نیست. البته روش غیر جراحی ایمن تر است، اما تصمیم برای انجام لیفت سینه با روش جراحی یا غیر جراحی به نظر پزشک متخصص بستگی دارد. در ادامه به انواع لیفت سینه می پردازیم :

لیفت سینه با نخ :

در این روش جراح پوست شل سینه را با سیم های خاردار کوچک و مخصوص به سمت بالا می کشد. یعنی با استفاده از سوزن زیرپوستی نخ را وارد بافت سینه می کند سپس نخ را به سمت بالا می کشد و به استخوان ترقوه نزدیک می کند. جنس این نخ ها به گونه ای است که پس از مدتی جذب پوست می شود.

لیفت سینه با روش های مختلفی انجام می شود و فقط این نکته باید روشن شود چون بافت سینه سنگین و عضلانی است بهترین روش جراحی باز برای لیفت سینه است. این جراحی با روش های متفاوتی انجام می شود و با روش های مختلف باید برشی در ناحیه قفسه سینه برای لیفت سینه ایجاد شود که در جلسه مشاوره مشخص می شود.

لیفت به روش Caci :

در ابتدا از این روش برای درمان مشکلات عضلانی استفاده می شد اما اکنون برای زیبایی سینه استفاده می شود. جراح با استفاده از یک دستگاه دستی، عضلات قفسه سینه را هدف قرار می دهد و پالس هایی را به عضلات اطراف سینه می فرستد که باعث تحریک این عضلات و در نتیجه انقباض می شود. مزیت این روش دوام طولانی مدت آن است.

لیفت سینه با لیزر :

در این روش پرتوهای انرژی قوی هم سلول های مرده پوست را از بین می برد و هم پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند. افزایش کلاژن در پوست قفسه سینه باعث کشیدگی پوست این ناحیه می شود. رباط های قفسه سینه مانند رگ های صورت عمل نمی کنند و نتیجه لیزر درمانی برای پوست سینه به خوبی پوست صورت عمل نمی کند و تاثیر آن موقت است برای رسیدن به نتیجه با این روش، لیزر درمانی باید چندین بار تکرار شود.

لیفت سینه با ترماژ :

در این روش از امواج رادیویی برای تحریک پوست سینه برای تولید کلاژن استفاده می شود. این امواج باعث سفت شدن فیبرهای پروتئینی پوست می شود. برای این منظور از دستگاهی به نام ترماکول برای ارسال امواج رادیویی به لایه های زیرین و عمیق تر پوست استفاده می شود. نتیجه این نوع لیفت صورت بلافاصله پس از درمان احساس می شود. ناگفته نماند که نتیجه این لیفت موقتی است و برای افتادگی جزئی سینه از این روش استفاده می شود.

لیفت سینه با پلاسما :

این یک فناوری جدید برای لیفت سینه است و برای درمان با این روش دستگاهی روی پوست سینه قرار می گیرد که انرژی پلاسمای سرد را به لایه های زیرین پوست می فرستد و با انقباض پوست به کلاژن سازی کمک می کند. در این روش نتیجه بعد از لیفت صورت قابل مشاهده است اما نتیجه اصلی به دلیل کلاژن سازی جدید بعد از چند ماه قابل مشاهده است.

لیفت با روش VBL :

در این روش از پلاسمای استخراج شده از خون بیمار و غنی از پلاکت برای لیفت سینه استفاده می شود. این ماده باعث بیشتر شدن گردش خون در ناحیه قفسه سینه و سفت شدن عضلات سینه می شود. با این کار چین و چروک کمتر و رنگ پوست بهتر می شود. این روش به تنهایی نمی تواند مشکل افتادگی سینه ها را حل کند.

لیفت سینه با تزریق بوتاکس :

در این روش از سم بوتولینوم برای تزریق استفاده می شود. این سم به طور موقت عصب و ماهیچه های زیر پوست را فلج یا از کار می اندازد. به همین دلیل با محدود کردن حرکت ماهیچه ها، سطح پوست صاف می شود. قبلا از بوتاکس فقط برای رفع چین و چروک صورت استفاده می شد، اما اکنون برای درمان میگرن مزمن استفاده می شود.

انواع لیفت سینه

لیفت سینه با تزریق ژل :

ژلی که برای لیفت سینه استفاده می شود، همان ژلی است که به پوست صورت تزریق می شود. برای این منظور از ژل هایی با برندهای مختلف استفاده می شود که هیچ یک از این برندها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای تزریق در سینه قرار نگرفته است. هیچ مطالعه دقیق و طولانی مدتی در مورد اثربخشی این ژل ها انجام نشده است، برخی از پزشکان استفاده از این روش را برای جراحی لیفت سینه توصیه نمی کنند.

لیفت سینه با طب سوزنی :

روش طب سوزنی برای لیفت سینه در شرق آسیا آغاز شد. در این روش نیازی به برش نیست، اما تعداد جلسات زیاد است و بسته به سن بیمار و افتادگی سینه های وی از 15 تا 45 جلسه متغیر است. نتیجه این روش بعد از اتمام دوره کم کم قابل مشاهده است.

لیفت سینه با ماستوپکسی :

در جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه، پوست اضافی برداشته می شود و در نتیجه بافت اطراف سینه سفت می شود و سینه ها لیفت می شوند. ماستوپکسی محبوب ترین است به طوری که در آمریکا از سال 2000 لیفت سینه 70 درصد افزایش یافته است.

این جراحی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش از تکنیک های مختلفی استفاده می شود و محل برش سینه در این تکنیک ها متفاوت است. این برش ها را می توان در اطراف ناحیه تیره اطراف نوک پستان یا به صورت افقی ایجاد کرد. این جراحی 2 تا 3 ساعت طول می کشد و بیمار می تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برود.

جراحی لیفت سینه چه عوارضی دارد ؟

لیفت صورت مانند هر جراحی زیبایی دیگر خطرات خاص خود را دارد. اگر این جراحی توسط یک جراح مجرب انجام شود، احتمال عوارض ناشی از این روش کم می شود. در ادامه با عوارض جراحی لیفت سینه آشنا می شوید :

 • نیاز به جراحی زیبایی دوباره
 • عوارض بیهوشی
 • عوارض قلبی یا ریوی
 • تورم لخته خون
 • عدم تقارن سینه
 • امکان به وجود آمدن عفونت

برای آشنا شدن با هزینه لیفت سینه در زعفرانیه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

دوران نقاهت لیفت سینه

پس از لیفت سینه، زخم های شما بانداژ می شود تا تورم بعد از جراحی کم شود. یک لوله کوچک و ظریف به طور موقت زیر پوست قرار می گیرد تا خون و مایع اضافی را بمکد. بعد از حدود سه روز لوله ها برداشته می شوند و بعد از دو هفته بخیه ها برداشته می شوند. در ابتدا سینه ها دردناک و متورم خواهند شد.

جای زخم ها برای مدتی قرمز و متورم می شوند، اما پس از مدتی از بین می روند. بعد از حدود یک سال، جای زخم ها به یک سری خطوط سفید ظریف تبدیل می شوند که به خصوص در اطراف ناحیه نوک پستان اجتناب ناپذیر است. خط عمودی به دلیل قرار گرفتن زیر سینه ها کمتر دیده می شود. با بستن سینه بند مخصوص به مدت شش هفته پس از عمل، زخم ها به سرعت بهتر می شود.

جراحی لیفت سینه چه مزایایی دارد ؟

جراحی لیفت سینه مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که عبارتند از :

 • جوان و شاداب شدن سینه ها
 • سربالا شدن نوک سینه
 • تحریک کلاژن سازی در سلول های پوستی سینه ها
 • سفت شدن و فرم گرفتن سینه ها
 • جذاب شدن خط سینه
 • متقارن شدن سینه ها

بیهوشی در جراحی لیفت سینه :

عمل جراحی سینه، اعم از لیفت سینه یا ماستوپکسی، پروستوپکسی و سایر عمل های زیبایی سینه، با تزریق داخل وریدی یا تحت بیهوشی انجام می شود، این جراح سرطان سینه است که تعیین می کند کدام روش برای شما بهترین است.

لیفت سینه سایز سینه شما را تغییر نمی دهد، اما سینه ها را بلند می کند. اگر فردی خواستار پروتز گرد و تغییر سایز سینه است، باید پروتز سینه انجام دهد. می توانید همزمان با لیفت سینه پروتز سینه را انجام دهید.

افرادی که این کار را انجام می دهند سینه های پرتری خواهند داشت. در افرادی که به خاطر کم شدن شدید وزن یا بیشتر شدن وزن بیش از حد در سینه‌های خود تغییراتی ایجاد کردند، پروتز و لیفت سینه به طور همزمان برای زیباتر شدن سینه‌ها بسیار مفید است.

جراحی لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟

بسته به مشکلی که فرد با آن مواجه است می توانید از یکی از این روش ها استفاده کنید. اگر بعد از بارداری پوست اضافی یا شلی پوست دارید و همچنین افتادگی سینه ها انجام لیفت صورت بهترین روش است.

اگر فقط کاهش حجم سینه داشته باشید و پوست سینه شما شل نباشد پروتز سینه بهترین روش است پروتز فقط برای افزایش حجم سینه استفاده می شود. اگر به غیر از کم شدن حجم غدد پستانی، اما دارای افتادگی پوست هستید، باید علاوه بر پروتز سینه، لیفت سینه انجام دهید.

کسانی که زایمان می کنند و به نوزادشان شیر می دهند بیشتر دچار افتادگی سینه می شوند، اما دختران جوانی که زایمان نکردند امکان دارد دچار افتادگی سینه شوند، در این صورت از لیفت سینه برای شکل دادن به سینه ها استفاده می شود.

جراحی لیفت سینه و بارداری

جراحی لیفت سینه باید بعد از بارداری و بعد از تولد نوزاد انجام شود. تغییرات ظاهری سینه ها در دوران شیردهی می تواند نتایج جراحی لیفت سینه را از بین ببرد. کم شدن وزن قابل مشاهده پس از جراحی لیفت سینه می تواند بر ظاهر سینه شما تأثیر منفی بگذارد.

انواع روش جراحی لیفت سینه :

جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه برخی از تکنیک‌های پرکاربرد در جراحی را معرفی می‌کنیم.

لیفت هلالی :

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه کمی دارند و نیا به اصلاحات جزئی است، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

لیفت پری آرئولار :

خانم‌هایی با افتادگی خفیف سینه می‌توانند با این تکنیک جراحی شوند. این روش نیز همانند لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول نیز استفاده کرد.

لیفت عمودی :

این تکنیک لیفت بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح دو برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

لیفت T وارونه :

جراح زیبایی برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاده می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل 3 برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود.

جراحی لیفت سینه و بارداری

کلام آخر

قبل از انجام جراحی لیفت سینه درباره انواع لیفت سینه تحقیق کنید و با پزشک مشورت کنید و خواسته ها و انتظارات خود را برای او بازگو کنید تا بهترین روش برای شما انتخاب شود. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت سینه در زعفرانیه را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله انواع لیفت سینه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *