شاید برای شما سوال باشد که پیکرتراشی موضعی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این روزها عرصه زیبایی و تناسب اندام بسیار داغ است، قطعا همه به دنبال ظاهری زیبا و اندامی متناسب هستند. اندام آراسته و زیبا خواسته هر فردی است که هم بر ذهن فرد تاثیر می گذارد. بدون شک با اندامی زیبا می توانید لباس های مناسب و بهتری بپوشید که در زندگی و روابط فرد بسیار موثر خواهد بود. به دلیل شرایط زندگی، مشاغل، رژیم غذایی نامناسب و… فرصت ورزش و مراقبت از سلامت و تناسب اندام بسیار کم شده است. امروزه با وجود روش های نوین می توان بدون رژیم غذایی و ورزش اندامی زیبا داشت که یکی از این روش ها پیکرتراشی است. در ادامه برای آشنا شدن با پیکرتراشی موضعی با ما همراه باشید.

پیکرتراشی موضعی چیست ؟

پیکرتراشی مجموعه ای از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی است که می تواند برای بسیاری از افراد راهی برای رسیدن به رویای اندام زیبا باشد. این روش شامل تکنیک های مختلفی است که در وضعیت فیزیکی شگفت انگیز است که می توان با این روش قسمت های مختلف بدن را لاغر کرد و ایده آل کرد. در واقع کانتورینگ بدن راهی برای از بین بردن چربی های موضعی است. این عمل جراحی موفقیت آمیزی است که در آن هیچ آسیبی به بافت ها، عروق خونی و اعصاب بدن وارد نمی شود.

هدف از فرم دادن به بدن کم شدن سایز و رسیدن به تناسب اندام ایده آل است. کسانی که با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می کنند، ورزش و رژیم غذایی جوابگوی چاقی آن ها نبوده است، شاید پیکر تراشی راه حل مناسبی برای آن ها باشد، بسیاری از افراد اصطلاح پیکرتراشی بدن را شنیدند اما به طور کامل از آن آگاه نیستند. برخی از افراد پیکرتراشی بدن را همان لیپوماتیک می دانند که اشتباه است. لیپوماتیک زیر مجموعه ای از پیکر تراشی بدن است. در مجموع، پیکرتراشی بدن شامل انواع روش های تهاجمی و غیرتهاجمی است که می تواند چربی های اضافی را از بین ببرد.

پیکرتراشی موضعی چیست ؟

انواع روش های پیکرتراشی

پیکر تراشی روش های مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

پیکرتراشی به روش لیپوماتیک :

این روش یکی از تکنیک های لاغری است که شامل حذف چربی های اضافی بدن می شود و در روش لیپوماتیک نیازی به برش ناحیه مورد نظر نیست و با ایجاد سوراخ در ناحیه تحت درمان، میله ای وارد می شود که از طریق آن چربی های اضافی وارد می شود. در این روش از امواج فرابنفش استفاده می شود.

یکی از مزایای روش لیپوماتیک این است که کسانی که قصد فرم دادن به سایر قسمت های بدن خود را دارند، پزشک می تواند از چربی برداشته شده از ناحیه قبلی برای فرم دادن به ناحیه جدید استفاده کند و پس از انجام عمل لیپوماتیک فرد باید از سیگار و نوشیدنی خودداری کند. در صورت حساسیت به دارو باید جراح را در جریان قرار داد، بهتر است مصرف نمک را قبل و بعد از عمل کم کنند.

پیکرتراشی به روش لیپوست :

می توان گفت این روش نسل جدیدی از لیپوماتیک است برای کم شدن وزن با این دستگاه از دو تکنیک TLA و ارتعاشات که حرکات متناوب هستند استفاده می شود که استفاده از این دو روش باعث جداسازی سلول های چربی بافت می شود. این روش امکان دانه بندی چربی در زیر پوست را به صفر می رساند و بی نظمی ایجاد نمی کند.

در این روش می توان از چربی برداشته شده برای حذف چربی استفاده کرد با این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود. لیپوپوست را می توان در چند جلسه انجام داد و هر قسمت به طور جداگانه درمان می شود، لیپوپوست یکی از روش های لاغری ایمن است. ایمنی و امنیت یک روش زیبایی یکی از عوامل مهم است و متقاضی باید توجه داشته باشد که این روش هیچ ضرری برای او ندارد.

پیکرتراشی به روش لیپوساکشن :

در این روش ابتدا یک برش کوچک در محل مورد نظر ایجاد می شود سپس چربی از طریق کانولایی که به دستگاه ساکشن متصل است تخلیه می شود که این روش با دو روش قبلی متفاوت است و چربی های استخراج شده در این روش قابل استفاده نیستند. در این روش چربی اضافی زیر جلدی سوزانده شده و سپس از بدن مکیده می شود، بنابراین چربی خارج شده دیگر قابل استفاده نیست.

روش لیپوساکشن برای اعضای بدن مانند: شکم، پاها، پشت، سینه، صورت و گردن مناسب است. این روش بسیار موثر است اما در عین حال دوره نقاهت طولانی تری دارد که حدود 6 هفته تخمین زده می شود هر عمل زیبایی عوارض جانبی یا بیشتر خواهد داشت و لیپوساکشن از این قاعده مستثنی نیست.

پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلو دارند به طوری که شکمشان آویزان شده که در این صورت با روش لیپوماتیک نمی توان چربی را از بین برد. به همین دلیل از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که در این روش به غیر از رفع چربی، چین و چروک های پوست از بین می رود و پوست شکم کشیده و صاف می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی به این صورت انجام می شود که چربی و پوست اضافی زیر شکم بریده می شود و سپس پوست شکم از جایی بالای شکم به سمت پایین پیوند می شود. در این حالت یک خط برش در زیر ناحیه شکم ایجاد می شود که به مرور زمان از بین می رود. برای برداشتن کامل بخیه می توانید از میکرونیدلینگ با مزوتراپی کمک بگیرید. این روش برای لیفت ران و لیفت بازو کاربرد دارد.

انواع روش های پیکرتراشی

پیکر تراشی به روش لیپولیزر :

این روش با استفاده از لیزر انجام می شود که با به وجود آمدن گرما باعث تجزیه چربی می شود، اگرچه این روش باعث شل شدن پوست نمی شود، اما می تواند از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری کند. افراد مبتلا به سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و کلیوی نمی توانند پیکرتراشی را با تکنیک لیپولیزر و در دوران بارداری و شیردهی انجام دهند. مانند هر عمل زیبایی، کانتورینگ بدن با لیپوساکشن نیاز به مشاوره با پزشک دارد که طی آن پزشک فرد را معاینه می کند و میزان افتادگی پوست و درصد چربی بدن را به صورت جداگانه مشخص می کند.

پیکرتراشی به روش واترجت یا بادی جت :

بادی جت وسیله ای است که بعد از ورود به عرصه پزشکی تحول عظیمی در حذف چربی ایجاد کرد. در این روش از فشار آب برای حذف چربی استفاده می شود. به این ترتیب واترجت دارای میله ای فلزی است که از آب تحت فشار از نوک استفاده می کند. با چربی ها برخورد می کند و باعث تکه تکه شدن چربی می شود.

این روش نسبت به روش های دیگر ماندگاری کمتری دارد و چربی حذف شده قابل استفاده نیست. پیکرتراشی بدن با بادی جت یکی از روش های جدید حذف چربی می باشد که در این روش عمل به صورت سرپایی بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش یک روش کم تهاجمی می باشد. چربی تخلیه شده به این روش دارای بافت سالمی است که می تواند در سایر قسمت های بدن استفاده شود.

پیکر تراشی به روش اولترازد :

این روش در پیکرتراشی بدن روش بسیار موثری است. در این روش لاغری به وسیله هایفو یا امواج اولتراسوند انجام می شود. این روش باعث تحریک فیبروپلاست ها می شود که باعث تولید کلاژن می شود. سونوگرافی ها به چربی های سطحی و عمیق و چربی های اضافی نفوذ می کنند و تبدیل به آن ها می شوند. مایع از بدن خارج می شود، بنابراین سطح متناسب می شود.

پیکر تراشی به روش کرایولیپولیز :

کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد یکی دیگر از روش های پیکرتراشی است، این تکنیک روشی غیر تهاجمی است که در آن از دمای سرد استفاده می شود، دمایی بین منفی 5 تا مثبت 5. سلول های چربی به سرما بسیار حساس هستند. سلول های چربی در معرض سرما می میرند. این روش بی خطر و بدون درد است و نیازی به بستری شدن ندارد. این روش برای کسانی که چربی موضعی دارند مناسب است. کرایولیپولیز برای کم شدن سایز استفاده می شود.

پیکر تراشی با دستگاه اکسیلیس :

این دستگاه باعث کم شدن و از بین بردن چربی زیر پوست در ناحیه تحت درمان می شود. چربی با دریافت انرژی امواج رادیویی تجزیه و شکسته شده و از بدن دفع می شود. در نتیجه بلافاصله پس از انجام اکسلیس نازکی و جمع شدگی ناحیه تحت درمان قابل مشاهده و قابل لمس است. این روش بی خطر و بدون درد بوده و نیازی به بستری شدن ندارد و برای کسانی که چربی موضعی دارند مناسب است و روشی موثر و پرطرفدار است.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی نیستند ؟

افرادی که دخانیات مصرف می کنند و دارای ایمنی بدن پایینی هستند، کسانی که دچار چاقی مفرط هستند، افرادی که به بیماری هموفیلی مبتلا هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

انواع روش های پیکرتراشی

بهترین روش پیکرتراشی

هر یک از روش های پیکرتراشی بدن با توجه به شرایط روحی، جسمی و اقتصادی شما می تواند انتخاب ایده آل و مناسبی برای شما باشد. بهترین روش پیکر تراشی لیپوماتیک و لیپوست است زیرا هر یک از این دو روش نسبت به سایر روش های فرم دهی بدن عوارض کمتری دارند و جزو درمان های غیر تهاجمی محسوب می شوند و در هر یک از این دو روش برشی برای از بین رفتن چربی های اضافی روی پوست انجام شود و چربی های ناحیه مورد نظر تنها با دستگاه ها و روش های خاص و بدون نیاز به جراحی سنگین از بدن خارج شود.

نکته مهم دیگری که باعث برتری روش های لیپوماتیک و لیپوست نسبت به سایر روش های پیکر تراشی بدن می شود، امکان تزریق مجدد چربی خارج شده از بدن است تا بتوانید چربی های اضافی را به عنوان بخشی از عمل پیکرتراشی بدن حذف کنید. شما بدون ترس از واکنش های آلرژیک، می توانید از چربی های خود مجدداً برای فرم دادن و حجم دادن به قسمت های بدن مانند سینه، باسن استفاده کنید.

چه افرادی برای پیکرتراشی مناسب هستند ؟

کسانی که دچار چاقی و لاغری مداوم نمی شوند، افرادی که دارای چربی های اضافه در قسمت پهلوها، شکم، ران ها، غبغب، بازوها هستند، افرادی که بدن آن ها دارای شلی بیش از اندازه نباشد، کسانی که در سلامت کامل جسمی و پوستی می باشند و مشکل آن ها چاقی است، افرادی که در پوست خود ترک های زیادی ندارند کاندیدای مناسب پیکرتراشی هستند. این افراد باید توقعات بجا و منطقی در مورد برداشتن چربی های اضافه داشته باشند.

مراقبت های قبل از پیکرتراشی

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با اقدامات قبل از پیکرتراشی آشنا می شوید :

  • قبل از عمل با تشخیص پزشک آزمایشات لازم را انجام داده و از مناسب بودن وضعیت جسمانی خود مطمئن شوید.
  • سه هفته قبل از اصلاح بدن از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید.
  • قبل از جراحی، غذاهای سالم بخورید.
  • حداقل 4 هفته قبل از اصلاح بدن، سیگار و الکل را ترک کنید.
  • یک هفته قبل از جراحی مصرف کافئین را به طور کامل قطع کنید.
  • بهتر است صبح قبل از عمل حمام کنید.
  • توصیه می شود از صبح روز عمل ناشتا باشید.
  • سعی کنید از لباس های گشاد، نخی و راحت استفاده کنید.
  • توصیه می شود در روز عمل از استفاده از وسایلی مانند جواهرات، لوسیون بدن و لوازم آرایشی خودداری شود.

پیکرتراشی و زایمان طبیعی :

خانم‌هایی که روش‌های پیکرتراشی مانند الترازد یا لیپوماتیک را انجام داده‌اند، بهتر است به این نکته توجه کنند که بعد از انجام عمل نباید تا یک سال برای بارداری اقدام کنند. زیرا درمان کامل نواحی جراحی شده معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد. همچنین خانم‌هایی که زایمان چه به صورت سزارین و چه به صورت طبیعی کرده‌اند؛ اگر قصد انجام پیکرتراشی دارند بهتر است بعد از گذشت ۶ ماه برای آن اقدام کنند. زیرا افزایش وزن و تغییرات هورمون استروژن در دوران بارداری طبیعی است و به همین علت بهتر است تا زمانی که شرایط به قبل از دوران بارداری بازنگشته، برای انجام روش‌های کمک لاغری اقدام نکنند. مطمانا پیکرتراشی می‌تواند به رفع افتادگی و ترک‌های پوستی و تجمع چربی باقی‌‎مانده از بارداری بسیار کمک کند.

پیکرتراشی در قسمت های مختلف بدن

جراحی پیکرتراشی معمولا تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. گاهی ممکن است از بیهوشی اپیدورال استفاده شود. با وجود تلاش جراح، گاهی برخی از محل‌های برش در این جراحی، به صورت جای زخم قابل مشاهده هستند. جراحی پیکرتراشی انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط فردی شما، جراح ممکن است انجام یک یا چند عمل جراحی را برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه کند. انواع آن شامل موارد زیر است:

لیفت پایین بدن :

در این جراحی پوست اضافی شکم، باسن و ران‌ها گرفته می‌شود؛ در نتیجه سلولیت‌های پوستی نیز برطرف می‌شوند. در بعضی موارد به دو یا چند جلسه جراحی برای انجام آن نیاز است.

لیفت ران :
در این جراحی، جراح برشی در کشاله یا بخش خارجی ران ایجاد می‌کند و پوست و چربی‌های اضافی را برمی‌دارد.

لیفت باسن:
جراح در طی این جراحی در قسمت بالای باسن و گاهی در کنار پهلوها یک برش می‌دهد و قسمت‌های اضافی پوست و چربی را برمی‌دارد. باقی نواحی با بخیه ترمیم می‌شوند.

لیفت سینه :
معمولا جراح یک برش عمودی از آرئولا به سمت زیر پستان ایجاد می‌کند. برش افقی نیز ممکن است در سراسر چین سینه مورد نیاز باشد. سپس پوسته‌های اضافی برداشته و برای افزایش اندازه پستان می‌توان همزمان کاشت سینه نیز انجام داد.

لیفت بازو :
در این جراحی، جراح در سطح داخلی بازو از زیر بغل تا آرنج برش می‌دهد. پس از حذف چربی و پوست اضافی، عضله زیرین با بخیه‌ها محکم می‌شود تا فرم بازو را صاف نشان دهد.

مراقبت های قبل از پیکرتراشی

کلام آخر

در صورت انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. اطلاعات لازم را درباره پیکرتراشی کسب کنید و از افراد با تجربه و پزشکان متخصص کمک بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *