بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران آشنا کنیم. یکی از دغدغه ها و مشکلات افراد تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلوها است که انجام ورزش برای از بین بردن این چربی ها بسیار خسته کننده و زمان بر است. بنابراین، افراد به دنبال راهی مطمئن، آسان، سریع برای خلاص شدن از شر آن مناطق حجیم هستند. به نظر می رسد که تناسب اندام بدون رژیم یا ورزش یک رویا و یک انتظار غیر ممکن است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران با ما همراه باشید.

پیکر تراشی چیست؟

کانتورینگ بدن نوعی جراحی زیبایی است که برای کم شدن چربی اضافی و افتادگی پوست به دلیل کاهش وزن انجام می شود. پیکر تراشی با هدف بهتر شدن فرم و ظاهر بدن در مراحلی انجام می شود که ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد تا به آنچه در ظاهر فرد از آن راضی است برسد. یکی از نکات مهم کانتورینگ یا فرم دهی بدن این است که این روش زیبایی مانع از افتادگی مجدد پوست شما در آینده نمی شود.

این پیکر تراشی با خطوط نرم‌تر ایجاد می‌کند. قسمت هایی مانند شکم، پهلوها، سینه ها، بازوها، کشاله ران و ران ها از جمله قسمت هایی هستند که با این روش زیبایی تغییر می کنند و ظاهری زیباتر را در فرد ایجاد می کنند. پیکر تراشی بدن شامل انواع روش های زیبایی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، جراحی شکم و … می باشد. اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خوبی دارد می توانید خطوط صافی در بدن خود ایجاد کنید و مشکل رسوب چربی اضافی و افتادگی پوست را حل کنید.

برای انجام پیکرتراشی بهتر است قبل از عمل وزن خود را ثابت نگه دارید زیرا کاهش وزن بعد از عمل باعث شل شدن پوست شما می شود و افزایش وزن به پوست سفت شده شما فشار وارد می کند و زخم های بزرگی ایجاد می کند. این عمل زیبایی در سه مرحله بیهوشی، ایجاد برش های بزرگ برای برداشتن پوست اضافی و بخیه زدن نواحی بریده شده انجام می شود. در مرحله برش طبق نظریه پزشک مقدار تعیین شده طول و الگوی برش مرحله به مرحله انجام می شود.

بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های جدیدتر پیکرتراشی است که در این روش لاغری برش کوچکی روی سطح پوست ایجاد می شود. یکی از مزایای این روش امکان استفاده از این چربی برای تزریق آن به سایر نقاط بدن است. از این چربی استخراج شده می توان برای حجم دادن به قفسه سینه، باسن و یا برای جوان سازی صورت استفاده کرد.

لیپوست

لیپوساکشن یکی از روش های حذف چربی است که در هر دو جهت انجام می شود و هر بار یک لایه چربی برداشته می شود. در این روش چربی ها به طور کامل از بدن جدا می شوند و امکان ایجاد توده های چربی و ایجاد ظاهر نامناسب وجود ندارد. در این روش می توان از چربی های استخراج شده برای تزریق به سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

لیپوماتیک

در لیپوماتیک لایه های چربی به روش رفت و برگشت از هم جدا شده و فرم بهتری برای بدن ایجاد می شود. لیپوست یک روش لیپوساکشن پیشرفته‌تر است که می‌تواند چربی بیشتری استخراج کند در حالی که عوارض جانبی کمتری دارد. در تمام روش های فرم دهی بدن فقط چربی های اضافی زیر پوست برداشته می شود و برای جمع آوری پوست شل در هر قسمت باید از جراحی شکم استفاده کرد.

لیپوساکشن

در لیپوساکشن لوله ای به نام متصل به دستگاه ساکشن چربی از طریق یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر وارد بدن می شود و چربی را خارج می کند. لیپوساکشن بر اساس مکش چربی اضافی عمل می کند. در این روش نمی توان از چربی استخراج شده برای تزریق به سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

لیزر لیپولیزر

از دستگاه های لیپولیز دو ساختار می توان برای بدنسازی و تناسب اندام استفاده کرد. لیزر لیپولیز با امواج اولتراسونیک برای گرم کردن سلول های چربی استفاده می شود و سپس این چربی ها از بدن خارج می شوند. روش دیگر استفاده از این دستگاه تزریق نوعی مایع و دفع چربی ها از طریق کبد است. این چربی به صورت مایع است و برای استفاده در سایر قسمت های بدن مناسب نیست.

لیپوماتیک چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

در هر دو روش هدف یکسان است و چربی اضافی از قسمت ها و نواحی خاصی از بدن خارج می شود. با این حال، روش انجام این دو عمل زیبایی با یکدیگر متفاوت است. لیپوماتیک به این صورت است که چربی از یک قسمت به قسمت دیگر بدن منتقل می شود، در واقع چربی از بدن خارج نمی شود.

لیپوساکشن روشی است که چربی در ناحیه مورد نظر سوزانده می شود و با تکنیک های مختلف از بدن خارج می شود. از آنجایی که در این روش چربی سوزی می شود، دیگر برای سایر قسمت های بدن کاربرد ندارد. چربی ها در این روش با استفاده از لوله های باریک استخراج می شوند. هر دو روش جراحی زیبایی نوعی کانتورینگ بدن هستند که بسته به شرایط و اهداف شما، پزشک بهترین نوع را برای فرم بدن ایده آل در نظر می گیرد.

انواع روش های پیکر تراشی

روند جراحی پیکر تراشی

این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود زیرا فرآیند حذف چربی، آماده سازی و تزریق مجدد آن زمان بر بوده و چندین ساعت طول می کشد. این عمل نیازی به برش جراحی ندارد و فقط از طریق سوراخ های بسیار کوچک چند میلی متری قابل انجام است.

بعد از عمل از محل این سوراخ های کوچک تا 48 ساعت ترشحات خونی خارج می شود که کاملا طبیعی است و فقط نیاز به تعویض پانسمان دارد. پس از عمل، بیماران فقط باید از ژل های مخصوص برای کمک به فرم دادن به پوست استفاده کنند. استفاده از این اسلحه ها برای حداقل دو ماه و حداکثر شش ماه توصیه می شود. کبودی و تورم برای چند روز تا چند هفته وجود دارد و نیازی به اقدام خاصی ندارد و با گذشت زمان بهبود می یابد.

بیماران در همان روز جراحی ترخیص می شوند و نیازی به گذراندن شب در بیمارستان یا مرکز جراحی نیست. طبق معمول هدف من از بیماران محترم داشتن توقعات معقول و دوری از عکس های خیالی و غیر واقعی در فضاهای مجازی است. هرگز نتیجه عمل خود را با دیگران مقایسه نکنید. اگر نظر دیگران برایتان خیلی مهم است، اصلا کار زیبایی انجام ندهید.

چه افرادی برای جراحی پیکر تراشی مناسب هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای این روش، باید چربی اضافی در نواحی خاصی از بدنتان مانند پشت، شکم، پهلوها یا ران‌ها داشته باشید. زنان لاغر نمی توانند واجد شرایط این جراحی باشند. اگر لاغر هستید، قبل از انجام لیپوساکشن باید وزن خود را افزایش دهید تا به شکل ساعت شنی برسید.

عوامل دیگری که واجد شرایط بودن شما را برای این روش تعیین می کنند عبارتند از انتظارات واقع بینانه شما از این روش، اهداف شخصی که می خواهید با نتیجه به دست آورید، رنگ پوست شما، شیوه زندگی شما، تعداد دفعات سیگار کشیدن و نوشیدن الکل. سن در این روش اهمیت چندانی ندارد، اما هر چه سن شما بالاتر باشد، احتمال کمتری دارد که نتایجی مشابه زنان جوان‌تری که تحت این روش قرار می‌گیرند، به دست آورید. در ادامه برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب پیکر تراشی با ما همراه باشید.

مراقبت های قبل از جراحی پیکر تراشی

قبل از جراحی، باید انتظارات خود را با جراح در میان بگذارید. تاریخچه پزشکی شما در نظر گرفته می شود تا در حین یا بعد از عمل هیچ گونه عارضه ای نداشته باشید. حداقل سه هفته قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید. گاهی اوقات امکان دارد نیاز به انجام آزمایشات ویژه برای بررسی بیشتر باشد. می توان از زنان خواست که مصرف داروهای ضد بارداری خوراکی را متوقف کنند. اگر نکته دیگری وجود دارد، دکتر با شما در میان می گذارد.

بعد از جراحی پیکر تراشی چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از پیکر تراشی آشنا می شوید :

  • پس از جراحی تا زمانی که جراح توصیه می کند از گن های مخصوص استفاده کنید.
  • از زخم های جراحی به دقت مراقبت کنید تا از عفونت و رشد باکتری جلوگیری کنید.
  • طبق تجویز جراح می توانید تا دو هفته پس از جراحی از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
  • تا یک ماه پس از جراحی از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید. زیرا مانع از روند بهبودی می شوند.
  • تا زمانی که جراح دستور داده است از حمام کردن خودداری کنید.
  • بهتر است در روزهای اول پس از جراحی از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.

مراقبت های قبل از جراحی پیکر تراشی

جراحی پیکر تراشی چه عوارضی دارد؟

پیکر تراشی یک راه مطمئن برای رسیدن به آمادگی جسمانی است و اگر توسط یک متخصص جراحی پلاستیک متخصص انجام شود. هیچ مشکلی بیماران را تهدید نمی کند. اما در غیر این صورت خطر بروز مشکلاتی مانند درد شدید، عدم تقارن، عفونت، بی حسی، سوختگی پوست و … وجود دارد. بنابراین برای جلوگیری از عوارض احتمالی در انتخاب پزشک بسیار دقت کنید.

هزینه جراحی پیکر تراشی چقدر است؟

هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه برای افراد مختلف متفاوت است. ناحیه ای که کانتورینگ بدن در آن انجام می شود، روش کانتورینگ بدن، میزان چربی و مرکزی که در آن عمل انجام می شود از جمله عواملی هستند که بر هزینه پیکر تراشی بدن تاثیر می گذارند. برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی زیبایی لاغری با جراح خود مشورت کنید.

پیکر تراشی عمل تناسب اندام

داشتن اندامی ایده آل و زیبا می تواند باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس فرد شود. پیکر تراشی بدن یا کانتورینگ بدن یکی از انواع روش های کم شدن سایز دور کمر در قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پهلو، ران، باسن است. انجام این جراحی زیبایی را می توان به روش های مختلفی از جمله لیپوساکشن، تزریق چربی و … انجام داد. در هر روش جراح متخصص با توجه به شرایط مراجعه کننده نوع عمل را مشخص می کند و پس از بیهوشی انجام می دهد.

بسیاری از افراد مانند کسانی که از افتادگی پوست، شلی نواحی بدن، رسوبات چربی و سلولیت در نقاط مختلف بدن رنج می برند، برای کانتورینگ بدن مناسب هستند. کم شدن یا بیشتر شدن ناگهانی وزن، سبک زندگی نامناسب و استفاده از رژیم های غذایی خشن و نابارور باعث می شود افراد برای رفع مشکلات ظاهری و تغییر فرم بدن از پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن استفاده کنند.

بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران

اگر تصمیم جدی برای انجام جراحی پیکر تراشی گرفتید، اولین قدم برای یافتن یک پزشک خوب، اطمینان از سوابق تحصیلی و حرفه ای پزشک مورد نظرتان است. برای انجام جراحی پیکر تراشی بدن، متخصص جراحی پلاستیک باید دوره های تخصصی ویژه را گذرانده باشد و مطب وی دارای پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی باشد و تخصص پزشک در استفاده صحیح از ابزار و وسایل مورد استفاده تایید شده باشد. یک جراح پلاستیک باید دارای مجوز رسمی باشد.

هنگام صحبت با بهترین پزشک جراحی پلاستیک، پزشک باید آماده پاسخگویی صحیح و کامل به سوالات شما باشد. صداقت دکتر در ارائه اطلاعات کامل شما نشان از قدرت و تخصص او در این زمینه است. قبل از عمل بهتر است با هر یک از دوستان، آشنایان یا اقوام خود که تجربه انجام این عمل را داشته اند مشورت کنید و از آن ها بپرسید که آیا از نتیجه عمل راضی هستند یا خیر. قبل از انجام جراحی حتما از بهترین جراح پلاستیک در مورد تجربه و تخصص آن ها سوال کنید و حتما مدارک لازم را در این زمینه از آن ها بخواهید. همچنین در صورت امکان عکس های جراحی های قبلی را ببینید و نتیجه را از جراح پیکر تراشی بدن جویا شوید.

بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این جراحی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *