دوره نقاهت جراحی پیکر تراشی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دوره نقاهت جراحی پیکر تراشی آشنا کنیم. اکثر افرادی که از پیروی از رژیم های غذایی سخت و داشتن یک برنامه ورزشی طولانی مدت، بدون دستیابی به نتایج مطلوب خسته شدند. آن ها ترجیح می دهند از روش های دیگری مانند جراحی یا روش های درمانی در علم پزشکی برای لاغری شکم و پهلوها یا سایر نواحی بدن که تجمع چربی در آن ها زیاد است استفاده کنند. اما افرادی هم هستند که از جراحی بسیار ترسیده و نگران هستند. اگرچه جراحی امکان دارد بهترین راه برای کاهش وزن و برداشتن چربی های اضافی در شکم یا سایر قسمت های بدن باشد، اما به دلیل مشکلاتی مانند عوارض بیهوشی یا بیماری های زمینه ای که در برخی افراد وجود دارد، امکان دارد جراحی امکان پذیر نباشد. در ادامه برای |آشنا شدن با دوره نقاهت جراحی پیکر تراشی با ما همراه باشید.

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یکی از روش های زیباسازی اعضای بدن است. از طریق پیکرتراشی چربی اضافی زیر پوست از بین می رود و فرد به اندامی ایده آل و متناسب می رسد. مدلینگ برای افرادی مناسب است که در برخی از نواحی بدن خود چربی بیشتری نسبت به نواحی دیگر انباشته می کنند. همچنین، افرادی که به شدت اضافه وزن دارند و ورزش یا برنامه های غذایی به کاهش وزن آن ها کمک نکرده است، ممکن است سعی کنند بدن خود را تغییر دهند.

پیکر تراشی چیست ؟

چگونگی انجام پیکر تراشی

تغییر شکل شکم می تواند شامل برداشتن پوست اضافی، چربی و کشش پوست برای سفت شدن عضلات شکم باشد. پزشک یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می کند. برش بعدی این است که بافت اطراف ناف آزاد شود، سپس پوست از دیواره شکم جدا شده و چربی اضافی برداشته می شود. یک سوراخ جدید برای قرار دادن ناف ایجاد می شود تا ناف دوباره در محل صحیح قرار گیرد. در مرحله بعد پوست کشیده شده و در جای خود بخیه می شود. این عمل بین دو تا پنج ساعت طول می کشد و امکان دارد نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی پیکر تراشی هستند؟

افرادی که BMI طبیعی دارند یعنی BMI کمتر از 30 کاندید عمل جراحی پیکر تراشی هستند. پیکر تراشی بدن برای کم شدن وزن مناسب نیست و حجم زیادی از چربی را نمی توان به این روش از بین برد. اگر کمی اضافه وزن دارید، پزشک می تواند یک رژیم غذایی یا یک برنامه ورزشی به شما پیشنهاد دهد تا شاخص توده بدنی خود را به سطح طبیعی بازگرداند و پس از آن می توانید این عمل زیبایی را شروع کنید. اگر اضافه وزن دارید، روش های دیگر جراحی چاقی مانند بای پس معده و اسلیو معده ممکن است به شما پیشنهاد شود.

مزایای جراحی پیکر تراشی

گاهی اوقات هر چقدر هم که تلاش کنید، نمی توانید چربی های اضافی را از نواحی مورد نظر بدن خود حذف کنید. در این صورت می توانید از پیکر تراشی بدن کمک بگیرید. این روش جراحی می تواند چربی های اضافی را در نواحی مختلف بدن که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند از بین ببرد. زمانی که یک فرد وزن اضافه می کند، سلول های چربی از نظر اندازه و حجم بیشتر می شوند. روش های مختلف جراحی پیکر تراشی باعث کاهش تعداد سلول های چربی در نواحی مورد نظر می شود. به این ترتیب به راحتی می توانید به فرم دلخواه بدن خود برسید.

آیا پیکر تراشی چربی ها را حذف می کند؟

پس از جراحی پیکرتراشی، چربی در نواحی مورد نظر از بین می رود. اما نکته مهم این است که فرد بعد از بدنسازی رژیم غذایی سالمی داشته باشد. زیرا در غیر این صورت احتمال بازگشت چربی وجود دارد. جراح چاقی با توجه به شرایط جسمی و پزشکی شما برنامه غذایی را به شما ارائه می دهد تا نتایج پس از عمل موفقیت آمیز و رضایت بخش باشد.

مدت زمان بهبودی پیکر تراشی چقدر است؟

بهبودی کامل و کسب نتایج مطلوب پس از این روش به نوع روش انتخابی و میزان چربی اندام مورد نظر بستگی دارد. معمولاً پس از انجام پیکر تراشی بدن، دوره نقاهت حدود 1 تا 2 ماه طول می کشد تا فرد به طور کامل بهبود یابد. پس از بهبودی کامل، چندین ماه طول می کشد تا فرد به نتایج مطلوب دست یابد که البته این امر مستلزم رعایت دستورات پس از جراحی است. روش های غیر جراحی دوره نقاهت بسیار کوتاه تری دارند. این روش ها که معمولا به صورت سرپایی انجام می شوند دوره نقاهت ندارند و فرد می تواند چند ساعت پس از پیکر تراشی بدن به فعالیت های روزانه خود بازگردد.

مزایای جراحی پیکر تراشی 

مراقبت های قبل از جراحی پیکر تراشی

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. پزشک سابقه پزشکی شما و بیماری هایی که از آن ها رنج می برید را بررسی می کند. در صورت داشتن هر گونه آلرژی، سابقه لخته شدن خون یا مشکلات مرتبط، یا اگر از فشار خون بالا رنج می برید، به پزشک خود اطلاع دهید. تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله مکمل ها را با پزشک خود در میان بگذارید. چهار هفته قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید. دو هفته قبل از جراحی از ایبوپروفن یا آسپرین استفاده نکنید. مصرف نمک خود را کم کنید. داروهای تجویز شده توسط پزشک را قبل از عمل مصرف کنید. دو هفته قبل از جراحی مصرف گیاهان و ویتامین ها را قطع کنید. از شخصی بخواهید بعد از عمل شما را به خانه برساند و 24 ساعت اول با شما بماند.

هزینه جراحی پیکر تراشی چقدر است؟

یکی از نگرانی های قابل توجهی که متقاضیان جراحی زیبایی با آن مواجه هستند، هزینه کلی این عمل ها است. هزینه جراحی زیبایی به تخصص پزشک، مدت زمان عمل، سختی عمل، تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. البته عوامل دیگری مانند دستمزد تیم جراحی، هزینه دارو، هزینه کلینیک به این موارد اضافه می شوند. نوع دستگاه های مورد استفاده برای این نوع جراحی در هزینه نهایی تاثیر دارد. ذکر این نکته ضروری است که جراحی های زیبایی شامل بیمه درمانی و تکمیلی نمی شود. این بیمه نامه ها فقط جراحی های پزشکی را پوشش می دهند. به همین دلیل کلیه هزینه های جراحی های زیبایی از جیب متقاضی پرداخت می شود. برای آشنا شدن با هزینه پیکر تراشی در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

روند انجام روش های جراحی پیکر تراشی 

اگر روش انتخابی نیاز به بیهوشی داشته باشد، بستری شدن در بیمارستان ضروری است. البته مدت بستری و نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود. معمولا تکنیک های بدون بیهوشی حدود 1 ساعت طول می کشد اما در صورت استفاده از روش جراحی مدت زمان آن به 3 ساعت می رسد. در روش های تهاجمی، تیم جراحی باید تمامی روش های مربوط به ایمنی فرد را بررسی کند. پس از معاینات، بی حسی موضعی اعمال می شود. پوست محل جراحی باید با مواد مخصوص تمیز و ضد عفونی شود. اگر پوست به درستی تمیز نشود، خطر عفونت در حین و بعد از جراحی وجود دارد.

پس از آماده سازی پوست ناحیه مورد نظر، یک یا چند برش توسط جراح ایجاد می شود. پس از ایجاد برش، جراح به چربی ناحیه مورد نظر دسترسی خواهد داشت. در این مرحله بسته به میزان چربی و تقاضای فرد تخلیه چربی شروع می شود. با تخلیه چربی، شکل بدن به حالت مطلوب تغییر می کند. در برخی از روش‌های پیکرتراشی بدن، مانند ابدومینوپلاستی، سفت شدن ماهیچه‌ها در حین این روش رایج است. به طور کلی، پوست اضافی ناحیه مورد نظر باید کوتاه شده و برداشته شود. بهتر است از ترکیبی از چندین روش برای تخلیه چربی استفاده کنید. پس از جراحی، برش ها باید بخیه و بانداژ شوند. رعایت بهداشت در این مرحله به پیشگیری از عفونت کمک زیادی می کند.

آیا پیکر تراشی یک روش ایمن است؟

طبق مطالعات دکتر ویتربو که در سال 2002 بر روی بیش از 100 کاندید جراحی لاغری موضعی انجام شد و در مجله جراحی پلاستیک و زیبایی به چاپ رسید. انجام روش های جدید لیپوساکشن و حذف چربی خطر بسیار کمتری داشت. بنابراین میزان خونریزی در بسیاری از نقاط بدن پس از حذف چربی بسیار کم است و نتایج بسیار رضایت بخش است. بر اساس دو سال تحقیق و پژوهش مداوم توسط دکتر لی و همکارانش که در مجله انجمن جراحان پلاستیک کره جنوبی منتشر شده است، استفاده از لیپوماتیک برای حذف چربی و پیکرتراشی بدن در 48 نفر نتیجه گرفت. بنابراین در مقایسه با کسانی که روش های دیگری را برای کاهش وزن انتخاب کردند. افراد که این روش را انجام دادند خونریزی کمتر، هماتوم کمتر، کبودی کمتر، تورم کمتر و درد کمتری را تجربه کردند.

مراقبت های قبل از جراحی پیکر تراشی

دوره نقاهت جراحی پیکر تراشی

پس از جراحی مقداری تورم و کبودی خواهید داشت که طبیعی است و پس از چند هفته از بین می رود. نتایج بلافاصله پس از جراحی ظاهر می شوند، بنابراین امکان دارد تغییرات را به وضوح مشاهده نکنید. حدود شش ماه طول می کشد تا نتایج به طور کامل قابل مشاهده باشد. در طول این مدت، بدن شما به بهبود و سازگاری مجدد ادامه می‌دهد. پزشک به شما توصیه می‌کند که یک هفته استراحت کنید. برای جلوگیری از لخته شدن خون، پیاده روی سبک توصیه می شود. شما باید به مدت دو تا سه هفته از فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید. برای کم شدن تورم، از لباس مخصوصی استفاده کنید که عضلات را فشرده می کند. برای کمک به حفظ نتایج بدنسازی، باید رژیم غذایی متعادلی داشته باشید که شامل سبزیجات، میوه ها و غلات کامل باشد. رعایت همه این موارد به شما این امکان را می دهد که به بهبودی کامل برسید و برنامه کاری و زندگی خود را مانند قبل دنبال کنید. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از پیکر تراشی به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن چگونه انجام می شود؟

جراحی پیکرتراشی بدن معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. گاهی اوقات امکان دارد از بی حسی اپیدورال استفاده شود. با وجود تلاش های جراح، گاهی برخی از محل های برش در این جراحی به صورت اسکار قابل مشاهده است. جراحی پیکرتراشی بدن انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط شخصی شما، جراح امکان دارد یک یا چند عمل جراحی را برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه کند. در ادامه با پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن آشنا می شوید :

لیفت بازو

در این جراحی جراح برشی در داخل بازو از زیر بغل تا آرنج ایجاد می کند. پس از برداشتن پوست و چربی اضافی، عضله زیرین با بخیه سفت می شود تا شکل بازو صاف شود.

لیفت پایین بدن

در این جراحی پوست اضافی شکم، باسن و ران برداشته می شود. در نتیجه سلولیت پوست از بین می رود. در برخی موارد، دو یا چند جلسه جراحی برای انجام این کار لازم است.

لیفت ران

در این جراحی، جراح برشی در کشاله ران یا قسمت خارجی ران ایجاد می کند و پوست و چربی اضافی را از بین می برد.

لیفت سینه

پزشک یک برش عمودی از آرئول تا پایین سینه ایجاد می‌کند. همچنین امکان دارد یک برش افقی در سراسر چین سینه مورد نیاز باشد. سپس پوست های اضافی برداشته می شوند و می توان همزمان برای افزایش سایز سینه، پروتز سینه انجام داد.

لیفت باسن

در این جراحی، جراح برشی در قسمت بالایی باسن و گاهی در پهلوها ایجاد می کند و پوست و چربی اضافی را برمی دارد. قسمت های باقی مانده با بخیه ترمیم می شوند.

پیکر تراشی و زایمان طبیعی

خانم هایی که عمل های پیکرتراشی بدن مانند سونوگرافی یا لیپوماتیک انجام دادند باید مراقب باشند که تا یک سال بعد از عمل اقدام به بارداری نکنند. زیرا درمان کامل نواحی جراحی به طور کلی بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. زنانی که به روش سزارین یا طبیعی زایمان کردند. اگر می خواهند پیکرتراشی بدن انجام دهند بهتر است بعد از 6 ماه این کار را انجام دهند. زیرا بیشتر شدن وزن و تغییرات هورمون استروژن در دوران بارداری طبیعی است و به همین دلیل بهتر است تا زمان بازگشت شرایط قبل از بارداری روش های کم شدن وزن را انجام ندهید. فرم دادن به بدن قطعا می تواند به از بین بردن افتادگی پوست و ترک های پوستی و تجمع چربی باقی مانده از بارداری کمک کند.

معایب و مزایای روش پیکر تراشی

هر روش زیبایی همچنان که داری مزیت هایی است، همچنین دارای معایب نیز است. ایجاد اندامی ایده آل از مزیت های این روش بوده که برای بسیاری از افرادی که از چاقی رنج می برند، راه حل موثری خواهد بود. اما بهتر است در اینجا اشاره ای به معایب آن داشته باشیم. معایب این روش به سه دسته تقسیم می شوند که شامل : عوارض موقت، عوارض طولانی و عوارض دردناک و خطرناک است.

عوارض موقت

این عوارض شامل قرمزی، التهاب و احساس کوفتگی است به صورت موقت در افراد طاهر شده و به سرعت رفع می شود.

عوارض طولانی

این عوارض به دلیل شیوه نادرست جراحی  هستند که سبب ایجاد ناصافی و چین و چروک در پوست می شود و معمولا نیاز خواهد بود تا افراد دوباره جراحی ترمیمی انجام دهند.

عوارض خطرناک

از خطرناک ترین عوارض این روش جراحی ایجاد آمبولی در خون است که در برخی موارد خطرناک سبب مرگ بیمار می شود.

دوره نقاهت جراحی پیکر تراشی

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *