زاویه سازی فک با لیفت گردن

زاویه‌سازی فک با لیفت گردن یکی از انواع روش‌های جوان‌سازی چهره است که چربی‌های اضافه در ناحیه گردن و غبغب را از بین می‌برد. به این ترتیب، گردن و فک سفت و از حالت شلی و افتادگی خارج می‌شود. این عمل با استفاده از روش‌‌های گوناگون، صورت کشیده، گردن باریک و بدون چربی را به شما هدیه می‌کند. اما قبل از انجام آن، لازم است تا با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. به منظور آشنایی بیشتر شما با این پروسه زیبایی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

زاویه سازی فک با لیفت گردن چیست؟

با افزایش سن، گوشت و چربی‌های اطراف گردن و چانه خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. شلی و افتادگی این قسمت از صورت در میانسالی و به تبع آن، دوران پیری امری بدیهی و غیر قابل انکار است. اما نگران نباشید! علم پزشکی برای حل این مسئله، روش‌های متنوعی را روی میز دارد.

عمل زاویه‌سازی فک با لیفت گردن، از معدود جراحی‌هایی است که با ایجاد برش‌های ظریف و کم‌عمق در ناحیه صورت، چهره بشاش و جوانی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این روش جراحی بسته به نوع عمل، سن بیمار و وضعیت جسمانی او روش‌های مختلفی دارد که پزشک بر اساس تشخیص خود ممکن است از چند روش ترکیبی نیز برای صورت شما استفاده کند. در ادامه مقاله با کاربردها و معرفی این روش‌ها با ما همراه شوید.

کاربرد لیفت گردن در زاویه سازی فک

آنچه مسلم است، حذف غبغب و چربی اضافی در زیر گردن است تا ظاهر جوانی داشته باشید. بازآفرینی چهره با استفاده از لیفت گردن، آرزوی بسیاری از افرادی است که به ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهند. این روش کاربردهای دیگری هم دارد که عبارتند از:

 • رفع برجستگی‌های چانه و زیر گردن  
 • ایجاد برجستگی در خط فک و زاویه‌دار کردن آن
 • رفع چین و چروک و چربی‌های اطراف گردن و به تبع آن افزایش اعتماد به نفس

روش های زاویه سازی فک

انواع روش‌های زاویه‌سازی فک، نقش مهمی در بهبود و شکل ظاهری شما ایفا می‌کنند. با استفاده از این روش‌ها، فک شما تقویت و از سستی و نرمی بافت‌های صورت نیز به میزان قابل توجهی جلوگیری می‌شود. این روش‌ها شامل دو نوع روش‌های تهاجمی (روش‌هایی که نیاز به جراحی دارند) و روش‌های غیر تهاجمی (روش‌هایی که شامل تزریق ژل، بوتاکس، هایفوتراپی و …) می‌شوند. در ادامه، هر کدام از آن‌ها را به اختصار معرفی می‌کنیم.

 • جراحی با لیفت گردن: از روش‌های تهاجمی گاهاً پرخطر است، به همین دلیل کمتر توصیه می‌شود.
 • زاویه‌سازی با نخ: در این روش جراح با استفاده از قراردادن نخ‌هایی مخصوص زیر پوست گردن و چانه، چربی‌های آن را بیرون کشیده و قسمت چانه و زیر گردن شما لیفت می‌شود.
 • تزریق چربی: در روش تزریق چربی، متخصص زیبایی سعی می‌کند، چربی‌ها را از دیگر قسمت‌های بدن خارج و سپس آن‌‌ها را برای ایجاد زاویه در فک به کار می‌برد.
 • بوتاکس: تزریق بوتاکس به عضلات صورت، فرمی مثلثی شکل به آن می‌دهد که باعث زاویه‌دارشدن فک می‌شود. بهتر است بدانید که علی‌رغم غیر تهاجمی‌بودن این روش، نیاز به مهارت و تخصص بالای پزشک دارد.

زاویه سازی فک با لیفت گردن برای چه کسانی مناسب است؟

معمولاً افرادی که دارای شرایط زیر باشند، کاندیدای خوبی برای زاویه‌سازی فک با لیفت گردن هستند.

 • افراد دارای پوست شل و افتاده
 • کسانی که چربی اضافی در ناحیه گردن دارند.
 • آن دسته از افرادی که پوست گردنشان دیگر حالت ارتجاعی و انعطاف‌ پذیری لازم را ندارد.
لیفت گردن

زاویه سازی با لیفت گردن برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر یکی از شرایط زیر را دارید، زاویه‌سازی با لیفت گردن به شما توصیه نمی‌شود.

 • کسانی که به بیهوشی یا بی‌حسی حساسیت دارند.
 • افرادی که مبتلا به دیابت و یا فشارخون هستند.
 • پوست‌هایی که دارای آکنه یا جوش هستند، بهتر است از لیفت با نخ استفاده نکنند، همچنین افرادی که پوست شل و افتاده‌ای دارند، باید از دیگر روش‌های لیفت گردن استفاده کنند.  

مزایای زاویه سازی فک با لیفت گردن

زاویه‌سازی با لیفت گردن می‌تواند در موارد زیر مفید و مؤثر واقع شود. این موارد به شرح زیر است:

 • ایجاد خط فک
 • بهبود فرم چانه
 • تناسب بین اجزای چهره
 • عوارض جانبی کم
 • دوره نقاهت کوتاه
 • ماندگاری طولانی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • رفع افتادگی پوست در ناحیه زیر چانهبهبود ظاهر غبغب
 • ایجاد گردنی کشیده و باریک

نحوه انجام زاویه سازی فک با لیفت گردن

شاید برای شما هم این سؤال پیش آید که زاویه‌سازی فک با لیفت گردن چگونه انجام می‌شود؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که زاویه‌سازی فک با لیفت گردن با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در بخش قبلی به آن‌ها اشاره کردیم. در روش‌های تهاجمی این نوع عمل، جراح متخصص ابتدا برش‌هایی کوچک که با چشم به سختی دیده می‌شوند در پشت گوش و زیر چانه ایجاد می‌کند. او با این کار، چربی‌های اضافه را برداشته و پوست را به سمت بالا می‌کشد. سپس پوست از زیر بافت بلندشده، در مواقعی از بافت هم‌بند زیرین بالا می‌رود تا نتایج چشمگیری حاصل شود.

لیفت با نخ از جمله روش‌های غیر جراحی و کمتر تهاجمی است که نیازی به بیهوشی ندارد و جراح تنها با استفاده از نخ محکم  اقدام به بازسازی خطوط فک و گردن می‌کند.

قبل و بعد از زاویه سازی فک با لیفت گردن

آیا زاویه سازی فک با لیفت گردن نیاز به بخیه دارد؟

در میان انواع روش‌های زاویه‌سازی فک که در این مقاله به شما معرفی شد، تنها برخی از آن‌‌ها نیاز به بخیه دارند. چنانچه، جراح بخواهد تغییراتی اساسی در ناحیه گردن انجام دهد، برش‌هایی را در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند، بنابراین پس از اتمام کار نیاز به زدن بخیه خواهد داشت. این بخیه‌ها بعد از زمانی کوتاه، جذب بدن یا توسط پزشک مربوطه برداشته خواهند شد.

آمادگی قبل از زاویه سازی فک با لیفت گردن

بسته به این‌که از کدام روش زاویه‌سازی گردن استفاده می‌کنید، مراقبت‌های خاصی باید رعایت شود. انجام دستورالعمل‌های پزشک همراه با پاره‌ای نکات بهداشتی و مراقبتی، سلامتی شما را تضمین می‌کند، علاوه برآن در نتیجه نهایی کار نیز مؤثر واقع می‌شوند.

پزشک قبل از انجام هر کاری، ابتدا سوابق پزشکی بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن شود به دارو یا عمل خاصی حساسیت دارد یا خیر. چرا که، واکنش بدن به هر مرحله از عمل لیفت گردن، ممکن است روند جراحی را با اختلال مواجه کند.

یکی از مواردی که اغلب پزشکان متخصص در این زمینه به بیماران خود توصیه می‌کنند، اجتناب از مصرف دخانیات به ویژه الکل و سیگار قبل از عمل جراحی است. حتی ممکن است به عدم مصرف داروها حداقل تا قبل از عمل، تأکید کنند. پرهیز از خوردن غذاهای چرب از دیگر مواردی است که باید در لیست مراقبت‌های قبل از جراحی خود بگنجانید.

مراقبت های پس از زاویه سازی فک با لیفت گردن

به طور کلی، لازم است تا تمام داروهایی که پزشک به شما توصیه می‌کند را مرتب استفاده کنید. او ممکن است، داروهای ضد عفونی یا مسکن‌های متعددی را برای شما تجویز کند؛ بنابراین تأکید می‌کنیم از مصرف آن‌‌ها غافل نشوید. پرهیز از داروها و قرص‌های ضد انعقاد خون و مواردی از این قبیل، جزو مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی لیفت گردن به شمار می‌روند. مصرف این داروها خطر عفونت و چه بسا خونریزی را به دنبال خواهند داشت.

بعد از جراحی، پزشک تأکید می‌کند که گردن خود را زیاد نچرخانید یا خم نکنید. یکی از توصیه‌های پزشک در این رابطه، استفاده از کمپرس سرد است تا به مرور از درد و تورم ناحیه گردن جلوگیری ‌کند.  

عوارض زاویه سازی فک با لیفت گردن

کلیه جراحی‌های زیبایی، همواره با عوارض جانبی محدودی همراه هستند که بهتر است قبل از عمل، آشنایی کافی با آن‌‌ها داشته باشید. اما با انتخاب پزشک فوق تخصص می‌توان تا حدودی میزان عوارض ناشی از عمل را به حداقل رساند.

تورم و کبودی پس از زاویه‌سازی فک با لیفت گردن، عارضه‌ای طبیعی است. اما جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، چرا که این عارضه به ندرت بهبود پیدا می‌کند.  در برخی از افراد، احتمال سفتی موقتی گردن وجود دارد که بسته به شرایط جسمانی بیمار ممکن است تا ماه‌ها ادامه داشته باشد. خطر خونریزی، عفونت و مواردی از این دست هم از دیگر عوارض جراحی است که باید در نظر داشته باشید.

بی‌دقتی و عدم مهارت جراح می‌تواند عواقب ناخوشایندی مانند آسیب‌های عصبی نیز برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین باید در انتخاب جراح پلاستیک بسیار جدی و دقیق عمل کنید.

هزینه زاویه سازی فک با لیفت گردن

هزینه زاویه‌ساری فک با لیفت گردن بسته به هزینه‌های جراحی، هزینه‌های محل جراحی، دستمزد پزشک، نوع مراقبت و داروهای مورد نیاز متفاوت است. نکته مهم دیگری که در تعیین هزینه جراحی نقش دارد، نوع عملی است که برای لیفت گردن استفاده می‌شود. اگر قصد عمل جراحی دارید، طبیعتاً باید هزینه بیشتری را بپردازید که شامل هزینه‌های اتاق عمل، بیهوشی و لوازم بیهوشی می‌شود.

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت گردن در تهران

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *