بهترین دکتر جوان سازی صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه آشنا کنیم. یکی از روش های زیبایی، جراحی لیفت صورت است که برای سفت کردن پوست و رفع چین و چروک استفاده می شود. این روش افتادگی ابروها را اصلاح می کند و فرد زیبایی و جوانی چهره خود را به دست می آورد. البته بسیاری از افراد تمایلی به جراحی، بیهوشی یا برش ندارند یا چین و چروک های پوست صورتشان به گونه ای نیست که نیاز به جراحی داشته باشد. برای این افراد روش های مختلفی برای لیفت صورت بدون جراحی وجود دارد. هر یک از این روش ها بر اساس شرایط پوستی هر فرد و روش های کم تهاجمی با نتایج سریع انتخاب می شوند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت روشی است که در آن پوست اضافی دو طرف بینی، لب‌ها، پیشانی و گردن کشیده می‌شود و پوست بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود و چین و چروک‌ها و افتادگی‌ها به میزان قابل توجهی از بین می‌رود. لیفت صورت به طور کلی به دو روش غیر جراحی و جراحی تقسیم می شود. جراحی لیفت صورت زمانی توسط پزشک تجویز می شود که میزان افتادگی پوست بسیار قابل توجه باشد و روش های غیر جراحی نتیجه خوبی نداشته باشند. برای انجام این روش به بهترین دکتر لیفت صورت در تهران مراجعه فرمایید.

لیفت صورت چیست ؟

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی با انجام روش هایی مانند هایفوتراپی، لیفت صورت با RF، لیفت صورت با نخ، تزریق چربی، تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس امکان پذیر است. این کار باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا خطرات و عوارض آن در کمترین حد ممکن باشد. در ادامه با انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی آشنا می شوید :

لیفت صورت با هایفوتراپی :

هایپوتراپی جوان سازی با استفاده از فناوری اولتراسوند است. با این فناوری جدید می توان به لایه های زیرین پوست دست یافت و با ایجاد گرما به تدریج بر عضلات صورت اثر می گذارد و با سفت شدن آن ها به جوان سازی پوست کمک می کند. امواج اولتراسونیک در هایفوتراپی با تاثیر بر لایه های داخلی پوست به جمع شدن آن و ایجاد پوستی صاف و بدون چین و چروک کمک می کند. امواج اولتراسوند با تحریک غدد زیر پوستی باعث تسریع تولید کلاژن و فیبروپلاست شده و در بازگرداندن خواص پلاستیکی پوست بسیار موثر است.

با استفاده از دستگاه هایفوتراپی ناحیه اتصال بین پوست و عضله اسمز سوزانده می شود و پس از آن گلبول های سفید از بین می روند و ناحیه اسمز ضخیم تر و جوان تر ایجاد می شود. با این روش نه تنها صورت بلند می شود، بلکه عضله به جای خود برمی گردد و دیگر نمی افتد. در این روش علاوه بر استفاده از بهترین دستگاه هایفوتراپی، داشتن تخصص و مهارت پزشک برای استفاده از دستگاه و شناسایی عضلات و نواحی ترمیم کننده پوست بسیار مهم است.

لیفت صورت با آر اف :

یکی از وسایلی که اخیرا برای زیبایی و جوان سازی پوست، اصلاح افتادگی پوست، درمان چین و چروک پوست، رفع آفتاب سوختگی، بستن منافذ باز صورت، رفع چین و چروک دور چشم، رفع تیرگی پوست، سلولیت، جای زخم و آکنه استفاده شده است دستگاه لیزر فرکشنال RF است که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. وظیفه مهم دستگاه آر اف فرکشنال محافظت از لایه های زیرین و تولید کلاژن است که با تحریک پوست منجر به جوان سازی پوست می شود. RF یکی از روش های غیر تهاجمی است که بسیار ایمن بوده و به صورت سرپایی قابل انجام است. هر جلسه RF معمولا بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد و سپس می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. نگران قرمزی و تورم نباشید زیرا پس از چند روز از بین می روند.

لیفت صورت با نخ :

یکی از در دسترس ترین راه ها برای از بین بردن چین و چروک صورت، لیفت با نخ است که با لیفت نواحی مختلف پوست، جوان سازی می شود. این لیفت صورت به عنوان یک درمان ضد پیری شناخته می شود که مسئول تولید کلاژن و لیفت صورت است. لیفت با نخ را می توان در تمام قسمت های صورت استفاده کرد. لیفت با نخ که با نام‌های لیفت تک بخیه ای و لیفت وقت ناهار شناخته می‌شود، از بخیه‌های قابل جذبی ساخته می‌شود که پلی لاکتیک هستند. در این روش پزشک سوراخ های کوچکی روی پوست صورت ایجاد کرده و نخ های لیفت را زیر پوست قرار می دهد.

این نخ مانند قلاب زیر پوست گیر کرده و آن را به سمت بالا می کشد. در لیفت صورت با نخ، بیهوشی ضعیفی به بیمار داده می شود و زمانی که سوزن های بسیار کوچکی در پوست قرار می گیرد، با مهارت پزشک پوست صورت در جای خود ثابت می شود. این روش برخلاف نامش نیازی به بخیه ندارد و پس از انجام آن فرد می تواند به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهد. لیفت با نخ برای از بین بردن چربی اضافی پوست استفاده می شود و از این رو منجر به سفت شدن پوست صورت می شود.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی 

لیفت صورت با تزریق چربی :

در این روش پزشک مقداری از چربی را گرفته و به صورت فرد تزریق می کند. تزریق چربی در قسمت کوچکی از صورت با بی حسی موضعی انجام می شود و در صورت تزریق در قسمت های عمومی تر، بیهوشی عمومی انجام می شود. این چربی اضافی معمولا از نواحی مانند شکم، ران و باسن برداشته می شود. پس از برداشت چربی، سلول های آسیب دیده و سالم جدا می شوند تا چربی مورد نظر آماده تزریق شود. بسته به نظر پزشک و میزان چربی از دست رفته از طریق پوست، تزریق چربی انجام می شود. در این روش تزریقی از آنجایی که چربی از خود بدن استخراج می شود، فرد کمترین آسیب را از حساسیت می بیند. تزریق چربی در تمام قسمت های صورت از جمله لب ها، گونه ها و زیر چشم ها امکان پذیر است.

لیفت صورت با تزریق ژل :

تزریق فیلر یکی از روش های درمانی مناسبی است که به بازگرداندن حجم به نواحی از دست رفته کمک می کند. مواد موجود در فیلر از بافت پوست انسان می آید و به همین دلیل با پوست انسان بسیار سازگار است. تزریق ژل علاوه بر قابل استفاده در تمام نواحی صورت، برای بزرگ‌ کردن و حجیم‌کردن قسمت‌های صورت و یقه و باسن، از بین بردن جای جوش و جای زخم، اصلاح گودی‌های زیر چشم و پایین صورت کاربرد دارد. تکرار فرآیند تزریق در فواصل زمانی مشخص می تواند کمک زیادی به از بین بردن کامل چین و چروک های صورت کند.

لیفت صورت با تزریق بوتاکس :

بوتاکس از موادی تشکیل شده است که از حرکت ماهیچه ها جلوگیری می کند و در نتیجه از ایجاد چین و چروک و بدتر شدن آن ها جلوگیری می کند. تزریق بوتاکس شامل تزریق یک مایع غنی از پروتئین است و به پوست کمک می کند خطوط ریز و چین و چروک را از بین ببرد. اثرات پیری شامل کاهش تولید کلاژن در بدن و ایجاد خطوط و چین و چروک های ظریف بر روی پوست صورت یا سایر نواحی بدن است. در طول تزریق بوتاکس، ماهیچه ها، اعصاب و ماهیچه ها به طور موقت فلج می شوند که باعث کاهش چین و چروک می شود.

تزریق بوتاکس روشی بسیار ایمن است که نیازی به آزمایش آلرژی از قبل ندارد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و فقط بی حسی موضعی بر روی افراد خاصی که به درد بسیار حساس هستند انجام می شود. سوزن های استفاده شده در این تزریق بسیار نازک و باریک هستند و تنها مقدار کمی از مواد به سطح زیرین پوست در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. نحوه عملکرد بوتاکس به این صورت است که این ماده سیگنال های ارسال شده از سیستم عصبی به عضلات را مسدود می کند. پس از تزریق، انقباض عضلانی وجود ندارد، بنابراین خطوط و چین و چروک ها شل و نرم می شوند و چین و چروک و چرک از بین می روند. برای اطلاع از هزینه لیفت صورت در تهران با بهترین پزشکان مشورت کنید.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی 

لیفت صورت بدون جراحی چه مزایایی دارد ؟

ناراحتی و دردی که بیماران در حین لیفت صورت غیر جراحی تحمل می کنند بسیار کم است. مدت درمان کوتاه است. لیفت صورت بدون جراحی نیازی به بیهوشی ندارد و از داروهای خاصی در این روش استفاده نمی شود، بنابراین لیفت صورت سریعتر از جراحی انجام می شود. لیفت صورت غیر جراحی را به روشی طبیعی جوان می کند. در طول لیفت صورت غیر جراحی، پوست بریده نمی شود یا محکم کشیده نمی شود. اما معمولا پرتر و حجیم تر می شود، به همین دلیل است که پوست و اجزای صورت جوان تر به نظر می رسند.

دوره نقاهت لیفت صورت غیر جراحی حداقل است. اگر لیفت صورت غیر جراحی را انتخاب کنید دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهید داشت، بنابراین یک تعطیلات کوتاه برای استراحت پس از درمان کافی است و مجبور نیستید آن را انجام دهید. دوره نقاهت پس از لیفت صورت غیر جراحی در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار کوتاه است. مراقبت های بعد از لیفت صورت غیر جراحی حداقل است. پس از لیفت صورت غیر جراحی به حداقل مراقبت نیاز دارید. ناراحتی پس از درمان موقتی است و با داروهای بدون نسخه به خوبی قابل کنترل است.

لیفت صورت بدون جراحی با خطرات کمتری همراه است حتی اگر جراحی لیفت صورت با حداکثر دقت و احتیاط انجام شود، خطراتی مانند عفونت و عوارض بیهوشی بیمار را تهدید می کند. لیفت صورت بدون جراحی تمام این خطرات را از بین می برد و در مورد جوان سازی صورت به شما آرامش می دهد. لیفت صورت غیر جراحی حداقل در کوتاه مدت مقرون به صرفه است. اگر هزینه درمان برای شما مهم است، با لیفت صورت غیر جراحی ارزش بسیار خوبی برای پول دریافت خواهید کرد.

لیفت صورت با جراحی :

زمانی که چین و چروک و افتادگی پوست قابل توجه و عمیق باشد، عمل لیفت صورت توسط پزشک توصیه می شود. انجام این عمل در تمام نواحی صورت و گردن امکان پذیر است و عموماً برای افراد بالای 40 سال انجام می شود. این روش می تواند پوست را 15 سال جوان تر کند و اثرات آن در بیشتر موارد تا پایان عمر باقی می ماند.

برای مشاهده تغییرات لیفت صورت چقدر زمان نیاز است ؟

چهره هر کس متفاوت است، بنابراین زمان لازم برای مشاهده تغییرات متفاوت است. به طور معمول، پس از دو هفته، احتمالاً بهبودی طولانی مدت در صورت و گردن خود خواهید دید. بعد از دو تا چهار ماه متوجه چین و چروک های ظریف تر و تنش کمتری خواهید شد و مردم متوجه می شوند که شما سالم تر و پرانرژی تر به نظر می رسید. پس از شش تا نه ماه، مردم گزارش دادند که جوان‌تر به نظر می‌رسند و احساس آرامش بیشتری در درون داشتند.

هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه

یکی از نکات مهم در مورد لیفت صورت و تزریق چربی پیشانی هزینه آن است. می توان گفت که هزینه لیفت صورت بدون جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام اهمیت خاص خود را دارند. در ادامه با عوامل تاثیر گذار در هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه آشنا می شوید :

  • نیاز به ملاقات بعد از لیفت صورت
  • معاینات قبل از لیفت
  • هزینه های بیمارستان
  • آزمایشات قبل از لیفت
  • تجهیزات مورد نیاز
  • هزینه مربوط به پزشک
هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه

نکات مهم قبل از لیفت صورت :

اگر قصد فیس لیفت از طریق جراحی را دارید، حتما باید پیش از عمل جراحی تمامی سوابق پزشکی خود را با جراح در میان بگذارید. اگر از داروها و مکمل‌های رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، ممکن است پس از جراحی توانایی لخته شدن خون را تحت تاثیر قرار دهد و دچار هماتوم شوید. داروهایی مثل آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از این دست هستند. پس حتما باید مصرف این داروها را به پزشک متخصص زیبایی اطلاع دهید.

بیماری‌هایی مثل دیابت کنترل نشده و فشار خون بالا از لخته شدن خون جلوگیری می‌کنند. در این صورت زخم‌ها به خوبی بهبود پیدا نکرده و احتمال عوارض قلبی افزایش می‌یابد. به همین دلیل متخصصان زیبایی به این افراد توصیه می‌کنند، عمل لیفت صورت انجام ندهند. پیش از انجام عمل جراحی سعی کنید، وزن خود را ثابت نگه دارید. افزایش و کاهش وزن به طور مکرر می‌تواند بر شکل صورت و وضعیت پوست تاثیر بگذارد.

ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟

دوام لیفت صورت با توجه به روش مورد نظر متفاوت است. به طور کلی روش‌های غیر جراحی موقت است و پس از مدتی باید آن را تمدید کرد. فیس لیفت با تزریق ژل حدود ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. میزان ماندگاری آن به نوع ژل و سیستم بدن شخص بستگی دارد. اگر در تزریق از چربی بدن شخص استفاده شود، ماندگاری آن به چند سال می‌رسد. در صورتی که لیفت صورت با تزریق بوتاکس انجام داده‌اید، لازم است هر ۳ یا ۴ ماه آن را تمدید کنید.

اگر لیفت به طور منظم تمدید شود، پس از مدتی نیاز کمتری به آن خواهید داشت. به عنوان مثال تزریق ژل کلاژن‌ سازی پوست را افزایش می‌دهد و هر بار مقدار کمتری ژل تزریق می‌شود. اما روش جراحی صورت دائمی بوده و نتایج آن ماندگار است. البته در هیچ یک از روش‌های لیفتینگ نمی‌توان جلوی پیری و افتادگی پوست را گرفت. فقط این امر به تعویق می‌افتد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت :

موفقیت در جراحی لیفت صورت پس از تبحر و تجربه‌ی جراح تا حدودی به مراقبت‌های پس از جراحی نیز بستگی دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه‌ی این مقاله به بررسی این مراقبت‌ها می‌پردازیم.

استراحت به میزان لازم :

استراحت از جمله مراقبت های بعد از لیفت صورت است. در چند روز اول پس از جراحی لیفت صورت به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی و همچنین مصرف مسکن‌ها شما احساس خستگی و خواب آلودگی خواهید داشت بنابراین لازم است محیط آرام و راحتی را برای استراحت خود فراهم نمایید. توصیه می‌شود در چند روز اول پس از جراحی از یک همراه بخواهید که مراقبت از شما را بر عهده بگیرد.

رژیم غذایی مقوی و سالم :

استراحت و کاهش فعالیت‌های روزمره در چند روز اول پس از جراحی لیفت صورت می‌تواند منجر به یبوست شود بنابراین جهت جلوگیری از یبوست و همچنین سرعت بخشیدن به روند بهبودی یک رژیم غذایی سالم و مقوی سرشار از میوه، سبزیجات و پروتئین را در رژیم غذایی روزمره‌ی خود بگنجانید.

ترک مصرف سیگار :

سیگار یکی از فاکتورهای مهمی است که می‌تواند نتیجه‌ی جراحی لیفت صورت را مخدوش نماید. مواد موجود در دود سیگار موجب اختلال در جریان خون شده و در نتیجه منجر به باقی ماندن اسکارهای پس از جراحی، عفونت و یا نکروز می‌شود. هر کدام از مواردی که نام برده شد به تنهایی می‌تواند منجر به شکست جراحی لیفت صورت شود بنابراین لازم است از حداقل یک ماه پیش از جراحی تا زمان رعایت مراقبت های بعد از لیفت صورت از کشیدن سیگار اجتناب ورزید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه لیفت صورت بدون جراحی در زعفرانیه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 6

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *